П’ять варіантів дій для власників авто на єврономерах в умовах нових законів

Опубліковано:
27 Листопада, 2018 о 19:23

В Україні почали діяти нові правила, які регламентують порядок перетину кордону автомобілями з іноземною реєстрацією та їх розмитнення. Запровадження нової формули розрахунку акцизу, необхідність внесення застави та величезні штрафи спричинило хвилю протестів серед їх власників. Проте обурення це одне, а жити треба далі. Тож що робити українцям, які звикли їздити на «євробляхах»?

Основними способами користування автомобілями з іноземними номерами на території України були і залишаються заїзд в країну в режимі «транзиту» або «тимчасового ввезення». Проте через різні нюанси вітчизняного законодавства в країні накопичилося значна кількість «євроблях», які в’їжджали в Україну за «сірими» схемами та часто перебували порушенням термінів.Нове законодавство фактично позбавило такі авто усіх переваг, через які вони набули великої популярності в Україні. Тепер тривале перебування «євроблях» стає невигідним з фінансової точки зору для їх українських власників. То що ж робити?

Розглянемо декілька ситуацій, які можливо допоможуть вирішити це питання.

Розмитнення у встановленому порядку

Процедура вигідна для власників нових авто. Натомість для машин «у віці» продовжує бути доволі коштовною. Українські законотворці пішли трохи на поступки і запровадили «пільговий» період, протягом якого діятиме 50% знижка на розмір акцизу. Проте навіть з врахуванням такого «бонусу», розмитнення старих авто залишається не дешевим, адже до акцизу варто додати ще 10% ввізного мита та 20% ПДВ.

Крім того, з додатковими проблемами зіткнуться ті, хто скористався послугами «верблюдів». Тепер доведеться розшукувати формальних власників, оформлювати купівлю-продаж та зняття з реєстрації у країні реєстрації авто.

Тим, хто таки наважиться на цю процедуру, варто врахувати велику кількість таких самих охочих розмитнити протягом перших 90 днів дії закону (пільговий період). Що буде творитися під сервісними центрами МВС та митницею можна лише уявити.

Огляд змін в законодавстві, які стосуються нових правил розмитнення, перетину кордону та штрафів за порушення термінів перебування автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні.

Розмитнювати чи ні – ось в чому питання?

Можна звісно і не розмитнювати. Проте в цьому випадку варто пам’ятати – поліція отримала право зупиняти авто на іноземній реєстрації з метою перевірки його статусу. Іншими словами, правоохоронці можуть зупинити будь-яку “євробляху” тільки для того, щоб перевірити чи не перевищено дозволені терміни перебування в Україні.

Автомобіль з польськими номерами

І хоча нові штрафи за порушення термінів почнуть діяти через 180 днів після публікації закону (24.11.2018), проте поліцейські вже зараз зобов’язані передавати інформацію про порушників (у разі виявлення таких) митникам. Фіскальна служба же, швидше за все, буде використовувати статтю 485 Митного кодексу України, яка передбачає штраф у розмірі 300% несплаченої суми за ухилення від сплати необхідних митних платежів.

Звісно можна ризикнути і очікувати чергових змін в законодавстві. Але чи варто на це розраховувати – вирішувати Вам. Особливо якщо згадати, як та скільки часу приймалися нові закони.

Машина на запчастини

Безсумнівно, чимало українців – фактичних власників автомобілів з іноземною реєстрацією захочуть позбутися свого авто. Найменш витратний варіант – здати його на запчастини. Проте пам’ятайте – такий варіант незаконний і не завжди вигідний.

По перше, за розукомплектування «євробляхи» відповідає її власник. Тому громадянину України тепер це робити не вигідно. В базі даних митниці цю інформацію, рано чи пізно виявлять, і тоді штраф гарантований. Якщо ж водієм авто при перетині кордону, був іноземний громадянин, то вся відповідальність лягає на нього. У багатьох випадках на таких «верблюдів» зареєстровано чимало авто.

По друге, вартість такого автомобіля сильно залежить від популярності машини в Україні. Якщо модель популярна – можна розраховувати на прийнятну суму. В іншому випадку за неї дадуть символічну суму. А враховуючи кон’юнктуру ринку, «ділки» можуть і свідомо занижувати ціну.

 

Консульський облік

Цей варіант підходить теж далеко не всіх. Проте він передбачає можливість законного перебування в Україні на авто з іноземними номерами впродовж 60 календарних днів протягом року.

Українським громадянам його доцільно буде застосувати, якщо вони тривалий час перебувають (проживають) за кордоном. Для цього необхідно стати на облік в консульській установі України в іншій державі та при перетині кордону написати зобов’язання про своєчасний виїзд з території країни.

Зміна громадянства

Як не парадоксально, але іноземні громадяни мають право їздити українськими дорогами на «євробляхах» без розмитнення цілий рік. В принципі це і стало основою для схеми з «верблюдами».

Формально нерезиденти зобов’язані зареєструвати своє авто в сервісному центрі МВС протягом місяця з дня ввезення. Це дозволить їм безперешкодно перетинати кордон раз на рік.

Якщо є бажання та готовність змінити громадянство, то можна задуматися над цим варіантом. Заміна паспорта не лише збільшить термін законного перебування авто в Україні без розмитнення, але відкриє нові можливості для подорожей та працевлаштування за кордоном.

Не влаштовують наведені вище варіанти? Є ще один вихід – стати добродієм і передати своє авто у зону бойових дій на сході України. Хлопці на передовій будуть раді додатковому транспортному засобу, не залежно від того скільки воно прослужить. Можна ще звісно просто покинути або знищити авто, але останні два – це малоприємні та неприйнятні варіанти з різних точок зору.

Як бачимо, без додаткових фінансових втрат не обійтися в жодному випадку. Що оберете в кінцевому варіанті – вирішувати Вам! Проте до цього треба було бути готовим, щонайменше, у моральному плані. Адже зміна правил гри була лише питанням часу.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #закон
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: