Автор, які пише книги, що добре лягають в основи для кіносценаріїв, Андрій Кокотюха, зустрівся у Тернополі з читачами свого нового роману “Червоний – без лінії фронту”. Головний герой , завдяки екранізації книги, вже живе своїм життям. Але історія про Червоного могла не мати продовження, якщо б не затримка у зйомках фільму “Червоний”. Тому його друга книга про Червоного – поза планом, адже Андрій працює, як каже, не за натхненням, а за графіком, основний поштовх для творчості письменника і сценариста – це договори з видавцями та дедлайни.
Андрій Кокотюха: «Ідея написати «Червоний без ліні фронту» виникла спонтанно, її не мало бути, але зйомки фільму були призупинені, і тоді ми кинули сили на створення ще одного роману на основі історії про Червоного, і ми виграли конкурс Держкіно. Можливо і завдяки тому, що нам вдалось залучити тернопільську фільмкомісію в повному складі та отримати рекомендації щодо всіх локацій для зйомок, і тепер знімаємо на Тернопільщині фільм, де, я вважаю, є розумний баланс між художнім вимислом і історичною правдою.»
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Зйомки фільму заплановані у Турійську, Кременці, Бережанах.
Андрій Кокотюха: “Я люблю їздити і зустрічатися з людьми. Для мене важливо побачити, які емоції читачі отримують від моїх книжок, але важливо почути і зауваження, побажання. Цікаво, що тернополянки попросили написати любовний роман. ».
Чи плануєте написати книгу про Тернопіль?
«У Тернополя є свої талановиті автори. Мені цікава не книжка, а проект, який би охопив більшу територію. Це може бути багатотиражна книга, яка б лягла в основу фільму або серіалу, щоб показати всі особливості регіону. Зараз, наприклад, іде робота над екранізацією роману «Адвокат з Личаківської» події у якому відбуваються у Львові.»
Серед Ваших книг багато детективів, чому?
Андрій Кокотюха: «Ви про те, що там є вбивства? В мене є палке бажання, щоб це відбувалось тільки у вигаданому світі. По суті, я розповідаю казки, і там є свій зміст. Люди читають казки і опиняються в другий реальності, там де є торжество добра, і зло покаране, тому люди завжди цікавились вигаданими історіями, тому так охоче дивляться і кіно, яке будується за законами казкового жанру і має щасливий фінал. На мою думку те, що Україна практично не мала своєї міфології, ще одна з причин того, що чотири роки тому Росія напала на Україну, зауважте, вона не нападає на країни, де є своя багата міфологія.»
Які Ваші роботи стали основою для сценаріїв фільмів?
Андрій Кокотюха: «Мій перший твір, який був екранізований 20 років тому, це журнальна публікація «Тупик для втікача». Це остання робота режисера Григорія Кохана «Тупик». Так я опинився в кіно – журналістика – це моя професія, кіно – покликання. Екранізовано мої книги «Легенда про безголового», «Повзе змія», «Червоний», також екранізовані як окремі серії твори «Чужі скелети» та «Пророчиця» у серіалі «Потрійний захист». Цікаво, що колись у дитинстві, коли мені було років сім, я почав писати книжки за допомогою солдатиків, так візуально мені було простіше уявляти, як події розгортатимуться у моїй історії. І зараз режисери говорять, що те, що я пишу добре підходить під екранізацію».
Також у центральній міській бібліотеці для дорослих тернополянам презентували спеціальний конверт присвячений виходу книги «Червоний без лінії фронту» і марки «Андрій Кокотюха». Планується випуск також марки Українського культурного фонду. Марки вперше присвятили українському письменнику.