Мін’юст розпочав ініціативу «Сімейні радники», які допомагатимуть громадянам з питань сімейного права

Опубліковано:
18 Жовтня, 2018 о 09:13

Міністерство юстиції запустило ініціативу «Сімейні радники» – нову спільну ініціативу Мін’юсту, системи Безоплатної правової допомоги та громадськості, спрямовану на забезпечення захисту прав громадян у сфері сімейного права.

«Робота з громадянами, які звертаються до центрів та бюро безоплатної правової допомоги дала нам можливість проаналізувати реальні потреби людей. Це спонукало нас на пошук більш досконалих форм та методів спілкування з громадянами. Разом з колегами з Координаційного центру з надання правової допомоги та активними представниками громадянського суспільства ми віднайшли такий механізм. І сьогодні ми його презентували, це – проект «Сімейні радники», – зазначила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.



За її словами, сімейні радники – це активні українці, лідери суспільної думки у власній громаді, більшість з яких самі постали перед проблемами домашнього насильства і вже давно допомагають іншим людям боротися за свої права. Вони спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади допомагатимуть громадянам отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права.

Фактично сімейні радники працюватимуть як волонтери та забезпечуватимуть комунікацію між постраждалими та відповідними співробітниками Мін’юсту та інших органів державної влади. Вони виступатимуть лише допоміжною ланкою. Консультації та захист надаватимуть громадянам юристи й адвокати системи безоплатної правової допомоги.

«Всі українці завжди можуть звернутися за правовою допомогою до однієї з 551 точок доступу до БПД. Держава вже сьогодні гарантує безоплатну допомогу для жертв  домашнього насильства. Це стосується і жінок, і чоловіків, і дітей, і літніх людей, які так само нерідко стають жертвами знущань», – зауважила Іванна Смачило.

«Фактично ми формуємо нову правову свідомість громадян. І починаємо цю роботу на рівні міст, безпосередньо в громаді. Після Києва ми запускаємо дану ініціативу в Одесі та Львові, далі у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» ми плануємо розвинути її в повноцінний проект при центрах БПД, з роботою в усіх регіонах країни», – підкреслила заступник очільника Мін’юсту.

Всі сімейні радники проходитимуть відповідне навчання, аби бути здатними надавати оперативну та якісну роз’яснювальну роботу в громаді, після чого необхідна правова допомога громадянам буде надана вже юристами системи БПД.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, запровадження інституту сімейних радників є імплементацією міжнародного досвіду щодо якісного надання правової допомоги в сімейних питаннях.

«Третій місцевий київський центр почав першим спеціалізуватися саме на питаннях надання правової допомоги в сімейних справах. І ми поширюватимемо ініціативу зі спеціалізації окремих центрів по Україні. Це зумовлено тим, що суттєво зросла кількість звернень до БПД з сімейних питань. Якщо минулого року таких питань було не більше 12%, то цьогоріч – більше 16%. Ми йдемо на зустріч потребам, які нині є в суспільстві», – зазначив Олексій Бонюк.

Він наголосив, що нині ключова проблема домашнього насильства полягає у тому, що левова частка жертв просто не звертаються за допомогою.

«За статистикою, з близько одного мільйона потерпілих від домашнього насильства на лінію 102 звертається лише 100 тисяч. 90% потерпілих просто мовчать і не говорять про цю проблему, тобто не захищають свої права», – повідомив Олексій Бонюк.

Як зазначив очільник столичної юстиції Станіслав Куценко, у центрах БПД в Києві та по всій Україні проводитиметься регулярний прийом жінок за участю сімейних радників, представників органів юстиції та інших органів, за потреби – психологів.

«Вони на місці з’ясовуватимуть ситуацію по кожному конкретному кейсу й одразу вирішуватимуть проблему, а не відкладатимуть це питання у довгий ящик. Це дасть можливість вивести на якісно новий рівень питання боротьби з домашнім насильством. У нас більше не буде мовчання, а приказка «б’є – значить любить» відійде в минуле», – зауважив Станіслав Куценко.

Юрист, блогер, а віднині й сімейний радник Віта Чигрина наголосила: «Я відчуваю, що ми зараз на порозі змін і ці зміни є дійсно позитивними. Ми працюватимемо з професіоналами, які надаватимуть реальний захист та допомогу тим, хто цього потребує».

Вона закликала жінок і всіх жертв насильства не мовчати і звертатися за допомогою. «Ви зараз не одні. Віднині в нашому суспільстві і в наших українських сім’ях немає місця насильству», – заявила вона.

Активіст, засновник проекту “ДИТИНА МАЄ ПРАВО”, сімейний радник Наталія Боженко зауважила, що рік тому всі боялися говорити про насильство і виносити проблему на люди.

«Нині ми бачимо, що треба об’єднувати зусилля у боротьбі проти таких явищ. Сімейні радники будуть тим ланцюгом, який з’єднає громадянина з Міністерством юстиції, Національною поліцією, Мінсоцполітики. Ми надаватимемо допомогу всім, хто звернеться до нас», – сказала Наталія Боженко.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #радник, #тернопіль, #тернопільські новини, #юстиція
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: