На сьогоднішній день понад 600 сільських господарств області вже отримали державну фінансову допомогу на загальну суму 1.1 млн. гривень. Власники корів до 5 травня ц .р. подали відповідні документи у сільську раду. Це перший транш. Другий стартує з 5 вересня, а третій – з 5 грудня.
16% від загальної суми отримала Тернопільщина, а всього на отримання молодняка ВРХ для всіх областей України було виділено 6,7 млн. гривень. Тернопільщина отримала найбільше коштів на розвиток тваринництва. Належним чином спрацювали сільські голови, проводячи активну роз’яснювальну роботу.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Власники селянських господарств, у яких утримуються телята 12-ти місячного віку, повинні терміново здати усі необхідні документи. щоб отримати відшкодування у розмірі 2,5 тис. гривень. Коли тварині мене 13-й місяць, її господар втратить право на отримання вказаної компенсації.
Вже 29 сільськогосподарських підприємств- юридичних осіб Тернопільщини подали документи безпосередньо у Мінагрополітики для отримання дотацій. Відтак за утримання 9,8 тисячі корів надана фінансова допомога на загальну суму 7,6 млн гривень. Другий транш передбачається в другому півріччі нинішнього року.
Станом на 1 травня підприємства придбали 46 одиниць техніки й обладнання вітчизняного виробництва, вартість якого понад 20 млн. гривень. З державного бюджету їм відшкодована 4,2 млн гривень. Зазначу, що сільгосппідприємствам відшкодовується 25 % від вартості придбаної техніки, а фермерським господарствам – 40 %. Відрадно, що уряд і особисто Прем‘єр- міністр України Володимир Гройсман зацікавленні у впевненому поступу АПК, основного наповнювача держбюджету.
Ярослав Бачинський