Виявляється є на світі неймовірно казкове місто, яке знаходиться на півострові – Несебр (чорноморське узбережжя Болгарії, Бургаська область). Це реальна казка, до якої можна доторкнутись руками, відчути серцем і Душею.
Складається воно із двох половинок: нове і старе місто. Між собою з’єднується мостом. Старе місто – це півострів, на якому сконцентрувалось все: різні часові історичні простори, відтак – різноманітне поєднання архітектурних стилів. Тут вимощені кам’яні дороги, вузесенькі вулички. Класичний варіант Візантійської епохи в розрізі: про це яскраво свідчать руїни старої фортеці та руїни від церкви Святої Софії (Vст.).
Перегляньте також:
- Трохи інший світ під назвою “Болгарія”
- Донька Пєскова поскаржилася на санкції США і назвала їх «несправедливими»: заявила, що хоче подорожувати
Довший час це була грецька колонія, аж до 811 року. Згодом болгарський хан Крум відвоював Несебр, але в часи Османського іга місто зазнало значних руйнацій. 850 метрів – це його довжина, а ширина – 300. За якихось кілька годин можна обходити його вздовж і впоперек. Однак зробити це реально не під силу, бо мимоволі зупиняєшся мало не біля кожного камінчика і клаптика землі: все дихає історією. А ще таке відчуття, що час як фізична величина, тут зупинився і нема куди поспішати. Несебр – це клондайк для місцевих бізнесменів та іноземних туристів. Перші намагаються продати все, що можна, а другі (із заможніших) – купити. Третя категорія відвідувачів фотографує, смакує морозивом і місцевою кавою, одним словом, насолоджується неймовірно-чарівними краєвидами, зокрема – архітектурою, старовинними грецькими церквами, яким… понад тисячу років. В одній із таких пощастило побувати всередині. Про це –згодом. Лагідний плюскіт бірюзових хвиль Чорного моря, на яких погойдуються невеличкі човники, кораблики, яхти і всяка інша морська «всячина» відволікає на якусь мить від сумних реалій українського життя, але на якусь мить. Натомість спадає на думку: на одному кінці планети – війна, на другому – щасливий мирний ранок. Чому так?
Фото: Валентина Семеняк