На черговому засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради було прийнято рішення про надання соціально-необхідних послуг мешканцям сільських (селищних) рад, які відповідно до Перспективного плану об’єднання громад включені до Тернопільської об’єднаної територіальної громади з центром в м. Тернополі та тим, які приймуть рішення щодо входження до Тернопільської територіальної громади.
«Відтепер мешканці населених пунктів, які згідно з Перспективним планом об’єднання громад включені до Тернопільської ОТГ з центром у м. Тернополі, зможуть отримувати соціально-необхідні послуги на рівні з тернополянами, а також цими послугами зможуть користуватися і ті мешканці сіл чи селищ, чиї ради приймуть рішення щодо входження до Тернопільської ОТГ, – наголошує міський голова Сергій Надал. – Зокрема, в перелік послуг, що надаватимуться на рівні тернополян входить:
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
- надання медичної допомоги лікувально-профілактичними закладами міста, забезпечення безоплатними рецептами, безоплатним зубопротезуванням за рахунок коштів медичної субвенції та міського бюджету, які виділені на утримання цих закладів на рівні мешканців міста;
- надання освітніх послуг в закладах позашкільної, дошкільної освіти, закладах культури, фізичної культури і спорту безкоштовно;
- видачі пільгового електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» на безоплатній основі особам, яким законодавством надано право пільгового проїзду;
- забезпечення персоніфікованою «Карткою тернополянина» інших категорій на платній основі на рівні мешканців міста;
- надання права на пільговий проїзд у міському транспорті загального користування (крім таксі), а саме оплати половини вартості проїзду учнями, вихованцями середніх та професійно-технічних навчальних закладів, та студентами вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації денної форми навчання».
Сергій Надал додав, що процес об’єднання є добровільним. І міська рада робитиме усе, щоб зробити об’єднану громаду з центром у Тернополі комфортною для життя мешканців та гостей міста.
«Утворення громад повинно бути економічно обґрунтоване. Насамперед, це питання стосується, чи зможуть громади взяти на себе всі видатки, які передбачає держава, зокрема фінансування закладів освіти, медичної галузі та пільг, утримання управлінь, сервісних центрів тощо. Ми готові з нашими партнерами по об’єднаній громаді створити філії ЦНАПів та управлінь ЖКГ, модернізувати амбулаторії та влаштувати пожежні станції. В Оновленому Статуті громади та угодах готові відобразити закріплення доходів за територіями сіл та додаткове фінансування розвитку населених пунктів. А всі мешканці громади зможуть скористатися програмами «Турбота», «Здоров’я тернополян», отримати медичні та освітні послуги, пільгові рецепти тощо», – додає очільник Тернополя.