Заробітчани можуть залишитися без українських пенсій

Опубліковано:
11 Червня, 2018 о 23:13

Згідно з дослідженнями міжнародних організацій, левова частка українських заробітчан працює неофіційно, тому в майбутньому ці люди ризикують залишитися без пенсії. В чужі країни велика частина заробітчан їде без дозволу на роботу і знання мови. Крім того, відтік кадрів створює проблеми і для внутрішньої економіки України.

 Хтось перетинає кордон в туристичних цілях, але залишається на кілька місяців на заробітки, частина мігрантів не отримує офіційний дозвіл на роботу. Демографи оцінюють кількість заробітчан в 1,5-2 млн осіб. А глава МЗС Павло Клімкін зовсім заявив, що тільки за 2017 рік країну покинуло понад мільйон громадян.

“Загальна кількість працючих-мігрантів становить 1,2 млн осіб, або 3,5% від загальної чисельності населення України у віці 15-70 років. Короткострокові трудящі-мігранти складають 82,7% всіх трудящих-мігрантів або 2,9% населення у віці 15-70 років “, – йдеться в звіті Міжнародної організації праці.

І, не дивлячись на військову агресію, Росія залишається найпопулярнішою серед заробітчан країною, відзначається в звіті МОП. Там працює 43,3% всіх трудових мігрантів з України. Слідом ідуть Польща, Італія та Чехія.

47,9% мігрантів не отримують дозвіл на роботу, тобто фактично порушують закон. У країні, яка приймає, вони знаходяться в якості туристів або ж зовсім живуть з простроченими документами. 36,5% українських мігрантів не володіють мовою тієї країни, куди вони вирушили на заробітки.

 

 

Головна причина міграції – низькі зарплати в Україні. Для прикладу, мінімальна зарплата в Литві становить – 400 євро, в Румунії – 408 євро, в Угорщині – 445 євро, в Польщі – 503 євро, а в Україні – лише 115,9 євро (еквівалент 3 723 грн).

“Щоб українці не виїжджали в чужі країни через низькі зарплати, на нашому ринку зарплатня повинна складати хоча б 70% польської. Тоді не буде стимулу залишати свої родини і працювати на чужу економіку», – розповідає HR-експерт Олександр Білоус.

Але і в країнах ЄС українці в основному заробляють менше місцевих жителів. Роботу за фахом знаходять тільки незначне число мігрантів. 40% трудових мігрантів знайшли низькокваліфіційну роботу, а ще 23,8% працюють не за своєю спеціальністю.

Високий рівень трудової міграції – проблема для внутрішнього ринку праці, впевнений Олександр Білоус. Вже зараз багато роботодавців скаржаться: знайти кваліфікованого електрика, зварювальника, будівельника вкрай складно. Трудові мігранти не платять податки в Україні, в результаті країна недоотримує мільярди гривень податків, а самі заробітчани втрачають право отримувати українську пенсію. Відповідно до чинного закону, право на пенсію мають лише ті українці, які відпрацювали як мінімум 15 років. Більш того, вже через 10 років “вчасно” на пенсію будуть виходити тільки ті, хто заробив 35 років стажу.

Ще одна проблема, відзначає старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, левова частина трудових мігрантів працює всього кілька місяців в році, а після повертаються додому і витрачають зароблене. В результаті багато хто просто відвикають від постійної роботи і втрачають інтерес до українського ринку праці.

 

“Коли у нас роботодавці будуть підвищувати заробітні плати на 10% в рік, а інфляція – 13,7%, звичайно, люди будуть мігрувати. А як інакше? Якщо у нас мінімальна зарплата 3,7 тис., а в Польщі за таку ж некваліфіковану роботу можна заробляти 16 тис. грн, хіба не зрозуміло, який зроблять вибір? ” – підсумував Олександр Білоус. 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #заробітчани, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #пенсія, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: