Йдеться про традиційний турнір «Шашки в Ішкові», який уже четвертий рік поспіль відбувається у цьому селі у весняний період. Цього разу його проведення припало на свято Зіслання Святого Духа у неділю, 27 травня.
Захід, попри те, що не має офіційного статусу є найбільш очікуваною весняною подією серед хлопців і дівчат Ішкова. У 2015 році з ініціативи кількох молодих осіб виникла ідея, яка мала на меті організувати активний і цікавий варіант проведення дозвілля у сільській місцевості, де такі події відбуваються не часто. Гра в шашки виявилась доречним варіантом, доступним для всіх бажаючих. Вже у перший рік учасниками турніру стали 16 осіб різного віку – від 9 до 30 років, оскільки регламент змагань не передбачає вікових обмежень. Окрім мешканців Ішкова, за перемогу боролися також юнаки з сусіднього села Росоховатець. Переможці були нагороджені пам’ятними відзнаками.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
У наступні роки до організації турніру долучилася місцева влада та підприємці, що забезпечили фінансову підтримку заходу. Таким чином проведення турніру «Шашки в Ішкові» стало доброю традицією, яка має перспективи для подальшого існування і розвитку.
Цьогорічні змагання відзначилися кількома цікавими особливостями. Якщо раніше під час визначення пар при жеребкуванні не було розподілу за віковою категорією, то тепер було прийнято рішення окремо формувати пари з молодших і старших гравців. Також, окрім грошової винагороди, грамоти та медалі, переможець в якості чемпіонської відзнаки отримав символічний кубок. Ще однією родзинкою турніру було те, що участь у ньому вперше взяв сільський голова Ішкова та Росоховатця Тесля Михайло Степанович, таким чином демонструючи підтримку заходу не лише фінансово, а й безпосередньо в якості гравця. У підсумку, після майже трьох годин напруженої боротьби учасників перемогу здобув Андрій Стецина, який у фінальній партії переграв Михайла Теслю. До слова, Андрій був переможцем першого турніру у 2015 році. Третє призове місце виборов одинадцятирічний Іван Пронишин. Гроші, які сільський голова отримав за друге місце, він витратив на покупку солодощів для всіх учасників турніру.
«Шашки в Ішкові» є хорошим прикладом організації всередині сільської громади, який працює на перспективу. Адже для того, щоб зацікавити молодь, запропонувати альтернативний варіант проведення вільного часу не потрібно значних фінансових чи матеріальних ресурсів. Основне – бажання робити щось корисне і вірити в те, що це принесе свої плоди.
Катола Василь