40 міні-лабораторій просто неба представили учасники 6-их Наукових Пікніків, які відбулися у Тернополі. Провели захід на Театральному майдані. Винаходи та досліди представили майже 400 викладачів та вихованців тернопільських шкіл, вишів, станції юних техніків, а також представники приватних установ та «Центру науки Тернополя». Відвідувачам найперше демонстрували досліди з вдою, адже тема цьогорічних Наукових Пікніків – «вода», наприклад, показували як можна очистити воду. Також демонстрували робототехніку, показували як вивержуються вулкани, як працюють дрони, як можна світлову енергію перетворити в електричну, за яким принципом запускають ракети, робили міні-світлофори та інше. Усі охочі мали можливість самотужки спробувати провести будь-який дослід та переконатися, що це легко.
«Я робила світлофор. За допомогою дротиків та кольорових малесеньких лампочок вийшов світлофор, у якому по черзі перемикалися світла і це мені дуже сподобалося», – розповідає 7-річна відвідувачка наукових пікніків Оленка Стрілецька.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
Тривали Наукові Пікніки з 13.00 год. до 17.00 год . Організували захід Міністерство молоді і спорту України спільно з «Центром Науки Тернополя».
«Ми проводимо Наукові Пікніки для того, щоб показати, особливо нашій молоді, що наука – це модно і цікаво, що насправді це не дуже складно, і якщо захотіти – то можна легко провести певний експеримент чи дослід, або створити якусь річ. Сподіваємося, що на Наукових Пікніках чимало дітей і молоді чимось зацікавилися і в майбутньому вони стануть дослідниками, науковцями а може і винахідниками», – розповідає ініціатор проведення Наукових Пікніків Христина Білінська.
Катерина Богуславська