Десятий, ювілейний всеукраїнський фестиваль «Цвіт вишиванки» з великим успіхом відбувся на Тернопільщині.Він,за слова одного співорганізатора Євгена Філя й був приурочений до Дня матері, Всесвітнього дня вишиванки. Місце проведення в Тернополі вибрано не випадково. Це центр краю, що об’єднує різні етнографічні групи українського народу: Галичини, Волині, Поділля. Тут проживає найбільше етнічних лемків. Тернопільщина славиться на увесь світ борщівською чорною вишивкою, галицьким колоритом та його особливостями. Такою широкою палітрою вишиття не представить жодна інша область.
На передодні свята у минулу п’ятницю півтисячі держслужбовців різних рангів свій останній робочий день були одягненні у вишиті сорочки, блузки, костюми. Вони зорганізували масштабний флеш- моб. Фасад адмінбудівлі облдержадміністрації лата обласної ради прикрасило вишите панно величезних розмірів 20х11 метрів, вагою 72 кілограми.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині виявили порушень митних правил на 9,3 млн гривень
- У Тернополі відбувся вечір пам’яті Віктора Гурняка з виставкою його фоторобіт
Було вперше встановлено рекорд України. 350 депутатів різних рівнів від Верховної Ради до сільських рад Тернопільщини, Київщини, Черкащини, Львівщини, Івано- Франківщини, Волині зібралися у вишиванках біля центральної будівлі в Тернополі. Представник Книги рекордів України Лєна Вєтров вручила чотири сертифікатних посвідчення організаторам фестивалю «Цвіт вишиванки» про засвідчення рекорду про найбільшу кількість депутатів у вишивках у номінації «масові акції».
– Головне не рекорд , цей захід має значно глибший зміст. Ми довели, що депутати різних політичних сил об’єднуються навколо наших прадавніх українських символів, серед яких і вишиванка. Ми продемонстрували національно-політичне згуртування, бо у нас в усіх одна мета та мрія-єдина, неподільна Україна,- наголосили очільники області Віктор Овчарук та Степан Барна.
На фестивалі також було за презентовано міжнародний вишитий рушник « Єднання» його довжина складає 12метрів.На ньому мають ще з’явитися вишивки з традиційними орнаментами, колоритом з усіх областей України та Криму. Також вишиття з 25-ти країн, де компактно проживають українці. За словами голови оргкомітету свята Євгена Філя на рушнику представлені традиційні вишивки З Тернопільщини, Івано- Франківщини. українців з Канади, Польщі, Німеччини. Естафету урочисто перейняла Черкащина України та державами. Міжнародний рушник вручено відомій майстрині з Канева. Згодом він помандрує іншими регіонами України та державами» . На ювілейному тернопільському фестивалі « Цвіт вишиванки» діяла виставка і розпродажу народних промислів з 11 областей країни, свою творчість у ковальстві, лозоплетінні, виробів з бісеру, з дерева, глини, кераміку представили понад 150 майстрів звідусіль. Провели ряд цікавих конкурсів на кращий вишитий герб держави, області, району, селища та села. кращу сорочку і костюм. Усі митці бережуть вдосконалюють і пропагують мистецтво вишивки, даючи цю красу побачити та відчути кожному.
Ярослав Бачинський