Як бачимо, РПЦ не вдається перешкодити проголошенню Томосу про автокефалію Церкви. Слід підозрювати, що швидше за все вони мають “план Б”.
У 1991 року Москва проштовхнула в Українську Автокефальну Православну Церкву російського архімандрита Антонія Масендича. Він одразу став українським митрополитом і фактичним керівником, адже Патріарх Мстислав проживав у Америці. Після смерті Патріарха Мстислава, Антонію стати Патріахом так і не вдалося. Оскільки йому на той час було 33 роки, а в статуті православної церкви зазначається, що кандидат має досягти 40-річного віку. Тому Масендич повернувся до Росії, де став єпископом Барнаульським. Можливо, подібний план РПЦ приготувало і зараз.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
“Ми радо відкриті для всіх, хто хоча зараз є в юрисдикції МП, але щиро хоче будувати справді Помісну Церкву. А ті, хто хотів би зіграти в “план Б”, нехай згадають, якою сумною виявилася доля зрадника Масендича,” – зазначає архієпископ Чернігівський і Ніжинський, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря.
Проголошення Томосу про автокефалію Української Церкви є вагомим кроком у церквобудівництві, що призведе до об’єднання української нації довкола свого Патріархату. Національно-Визвольний Рух “Правий сектор” підтримує цю ініціативу.
“Наше завдання — державне будівництво, передусім, через сприяння утворенню Української Помісної Христової Церкви,” – зазначає заступник голови партії “Правий сектор” Василь Лабайчук