Відразу слід зазначити, що цей БК дійсно є центром несення культури для всіх мешканців міста та району. Адже тут часто проводяться різні урочистості, заходи, виступи відомих та місцевих творчих колективів, демонструються документальні та художні фільми, всього й не почислити. Він дає змогу у вільний час дозвілля розважитись, побачити та взнати щось нове, цікаве. Сюди ходять і малі, і старі, бо… фактично більше немає куди піти в переважній більшості випадків.
З зовні та всередині БК також відповідає естетиці, там затишно. А от підступи до БК бажають бути кращими – щоб дібратись до сходів будинку, потрібно здолати невелику за розмірами, так біля 150-200 метрів квадратних, площу із давніх плит з червоного теребовлянського піщаника. Ці плити в доброму стані, але їх знизу підпирає вже не один рік коріння дерев, що ростуть по периметру. Під час різних святкувань та заходів там збирається купа людей, в тому числі й гостей з різних областей України, а то і з-за кордону, а під час дитячих свят – дітей. Прикро постійно спостерігати як визначні гості шпортаються, а дітки падають, а їх батьки лають кого не по чім, ой прикро. Плити ж з кожним місяцем все більше і більше стають дибки, так і дивись станеться через них комусь непоправна біда. Щоб усе це привести в належний лад непотрібні мільйони, навіть десятки тисяч не треба. Можна просто зняти плити та вирубати-викорчувати зайве коріння дерев, а потім якісно вкласти камінь назад.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Та кому ж у нас є діло до простого люду? О-н у міськради також проблеми і також з покриттям, це ж просто навпроти через дорогу, і з вікон її все це видно кожного дня. Діло в тому, що минулого року до святкування 920-річчя Теребовлі було облагороджено підступи до мерії – вирубані давні ялини й на їх місце вклали гарну на перший погляд бруківку. Але через зиму, на весні, сніг зійшов і стало видно яка то краса та як вона якісно вкладена. Бруківка посипалася, з’явились ями і т.п. Мер міста з цього приводу давав відео-інтерв’ю, де пояснював причини вказаного явища. Тільки він не назвав які кошти були затрачені, хто той виконавець робіт. Повідомив лише, що якраз за кошти виконавця все поправиться. І дійсно, робити ведуться, нова бруківка на вигляд ще краща, ніж та розсипчаста, завтра-післязавтра все буде окей.
А біля будинку культури діти, старші та інші люди й далі будуть бити собі коліна, лікті та лоби. Ану як хтось калікою стане від тих «збожеволілих» плит, що тоді? Хто відповість?
Віктор Аверкієв