На Тернопільщині є 1401 річка, 26 водосховищ та 886 ставків, розповідають в обласному управління водних ресурсів. Більшість із цих водойм є місцем відпочинку жителів краю, та не усі ці об’єкти придатні для купання, часто дно засмічене скляними і металевими предметами, відтак можна травмувати ноги. Тому найперше, фахівці управління закликають купатися лише у місцях призначених для цього.
Крім того, рятувальники закликають пам’ятати правила поведінки на воді та чітко дотримуватися їх. Зокрема, не можна запливати за буйки, не пірнати у незнайомих місцях, не випливати на судновий хід і не наближатися до суден, не гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо), не заходити у воду у нетверезому стані.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
У швидкій річці можна потрапити у сильну течію, яка легко підхоплює плавця і несе. У таких випадках треба плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. Якщо ж людина опинилася у воді під час сильного пориву вітру – вона не зможе вийти з води. Тоді треба обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега та вибігти на нього.
Особливу небезпечні вири, які затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, які паралізують людину, а також водорості, що сковують рухи плавця.
Рятувальники наголошують: Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя.
Катерина Богуславська