Тернополяни 100%-во проголосували за петицію проти забудов у парках. Петицію під назвою «Збереження паркових зон» зареєстрували 15 березня. За 30 днів ця пропозиція зібрала більше 300 необхідних підписів тернополян, а це означає, що її мають розглянути у міській раді.
«Закликаю долучитись до збереження парків, припинити будівництво у паркових зонах!
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Паркова зона – це спеціальна обмежена природна або штучна територія, виділена переважно з метою рекреації, відпочинку. Територія де людина в сучасному урбанізованому світі може хоча б трішки побути у гармонії з природою.
Читайте також
Рівень урбанізації призводить до того, що міста та передмістя займають весь вільний простір, витісняючи природний ландшафт. У наші дні урбанізація стала одним з основних факторів забруднення навколишнього середовища. Саме з нею пов’язано більше 75% загального обсягу забруднення. Міста суттєво впливають на екологічний стан регіону.
Україна як держава прагне увійти у європейські структури, надає значної уваги проблемам охорони навколишнього природного середовища та біорізноманіття.
В Україні за останні роки паркова мережа перебуває у стадії регресії, практично не розвивається, йде невпинний процес її занепаду та скорочення: відбулася руйнація структури мережі, зменшення базових паркових комплексів, районних та міських парків. Сьогодні парк представляє складний елемент міського середовища з не менш складною структурою. Попри це слід також зауважити, що парки залишаються найдоступнішими місцями дозвілля, розрахованими на відвідувачів будь – якого віку та соціального стану, спроможними надати населенню різноманітні культурно – просвітні, видовищні, спортивні, рекреаційні послуги. У нас накопичені цінності садово – паркового мистецтва, які вимагають не тільки осмислення, а й творчого розвитку.
Очевидними є нові вимоги, які людство висуває до парків. Сьогодні настає потреба у створенні оптимальних і перспективних моделей парків та обґрунтованих планів розвитку паркової галузі в напрямку створення інноваційних комплексів, які б мали значно ширші можливості для здійснення соціально – культурного впливу й спрямовані на урізноманітнення існуючої типової структури парків відповідно до кращих світових взірців та практики вітчизняного паркобудівництва, з урахуванням духовного розвитку, менталітету, традицій українського народу. Збережемо наш спільний дім!», – зазначає автор петиції Надія Бондзюх.
Катерина Богуславська.