У ЗМІ з’явилось чимало інформації про зміни у кримінально-процесуальному Законодавстві у випадку, коли помирає людина, які почали діяти з 16 березня. Зокрема ішлося, ішлося, що відтепер, щоб поховати навіть стареньку бабусю, яка померла своєю смертю, потрібно спершу примусово віддати тіло на екпертизу, яка триватиме кілька днів, а рішення про поховання прийматеме суд. Тож чи так це і куди необхідно звертатися у випадку смерті людини, – про це на брифінгу розповів заступник начальника ГУНП в Тернопільській області Володимир Галевич.
Отже, за його словами, коли помирає людина вдома, то той, хто виявив тіло, повинен повідомити заклад охорони здоров’я або Нацполіцію. На місце виклику виїжджають і поліцейські, і медики та разом оглядають тіло. Якщо ознак насильницької смерті нема, то проводити судово-медичну експертизу не потрібно. В цьому випадку лікарське свідоцтво про смерть видають на підставі висновку працівника поліції, завірене підписом медика. Уже з цим свідоцтвом родичі ідуть до РАЦС і отримують свідоцтво про смерть.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Тіло направляють у морг для проведення судово-медичної експертизи тоді, коли є ознаки насильницької смерті або підозра на смерть, яка настала раптово або при нез’ясованих обставинах, а також тоді, коли особа померлого не встановлена. Тобто проводиться судово-медична експертиза у тому випадку, коли в працівників поліції виникають сумніви щодо природної смерті людини.
У цьому випадку слідчий чи прокурор звертаються в суд за місцем розташування територіального органу досудового розслідування. Суддя реєструє клопотання і впродовж п’яти днів приймає рішення про призначення СМЕ. Після цього ухвала йде в експертну установу. Заступник начальника ГУНП області каже, що правоохоронці домовлялися з представниками суду про те, аби справи щодо розгляду клопотань на проведення СМЕ не затягувалися і розглядалися впродовж трьох днів.
Задля статистики: 2017 році до журналу єдиного обліку по Тернопільській області внесено 5288 фактів смертей, з яких 1296 потрапили до Єдиного реєстру досудових розслідувань і як результат – проводилася судово-медична експертиза та більш детальний аналіз тіла. У цьому році із 1241 смертей 310 випадків також внесені до ЄРДР.
За матеріалами відділу комунікації поліції Тернопільської області.