Інформація щодо дозволу на похорон з 15 березня 2018, який можна надавати тільки після рішення суду, не відповідає дійсності.
“За оновленим кримінально-процесуальним кодексом України, будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 може призначати слідчий суддя, але тільки в рамках кримінального провадження. Тобто, у випадках насильницької смерті, і тільки після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення”, – повідомляє прес-служба Апеляційного суду Івано-Франківської області.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
Адже тільки експерт може видати лікарське свідоцтво про смерть, що настала внаслідок травми, отруєння, ураження струмом, дії інших зовнішніх факторів, раптової смерті немовлят, і якщо особистість померлого не встановлена.
Якщо ж людина померла природною смертю, дія нововведень кримінально-процесуального законодавства на процедуру видачі дозволу для його поховання не поширюється. Правила поховання в Україні не змінилися, змінився тільки суб’єкт, який призначає експертизу: не слідчий, а слідчий суддя.
Коли слідчому доведеться звертатися до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, то воно буде розглядатися слідчим суддею негайно і без всяких зволікань.
Висновок експерта проводиться на основі Акту судово-медичного дослідження та результатів аналізів, в місячний термін з моменту призначення експертизи, але тіло віддається на поховання після завершення розтину. Проведення експертизи на правила поховання також не впливає.