Тернопільські лікарі зазначають, що сухість і біль в горлі – перші ознаки ангіни. Якщо поруч немає медпрепаратів, які б допомогли швидко зняти симптоми запалення, то їх легко можна замінити  домашніми.

«Занадто сухе повітря в приміщеннях, вуличний мороз, наслідки перенесеної простуди – все це може спровокувати або викликати ангіну. «Бабусині» методи надійні, безпечні і не менш ефективні, ніж яскраво розфарбовані полоскання в аптечних флакончиках.



1. Мед

З’їдений «в чистому вигляді» або розчинений в чаї, мед сам по собі відмінно лікує ангіну. Завдяки своїм протизапальним, антибактеріальним і жарознижуючим компонентам, мед може з успіхом замінити парацетамол, аспірин і більшість засобів від застуди та ангіни. А мед, розчинений в теплій каві швидко позбавить вас від кашлю.

2. Соляний розчин

Полоскання горла теплою водою з розчиненою в ній кухонною сіллю допоможе пом’якшити подразнене горло, зняти набряки слизових і зменшити секрецію слизу. Крім того, сіль вбиває бактерії. Щоб зробити соляний розчин для полоскання, розчиніть половину чайної ложки солі в склянці теплої води. Полоскати горло таким розчином можна кожні 3 години.

3. Розчин харчової соди

Як і соляний розчин, розчин соди здатний заспокоїти симптоми ангіни, оскільки він знищує бактерії і запобігає зростанню дріжджів і грибків. Для більшої ефективності рекомендується змішувати соду з сіллю: на 1 склянку теплої води взяти 1/4 чайної ложки соди і 1/8 чайної ложки солі. Полоскати горло таким розчином можна кожні 3 години.

4. Ромашковий чай

Ромашка – природний лікар, відвар її квітів має протизапальні, в’яжучі і антисептичні властивості, які швидко вилікують ангіну. Корисні також парові інгаляції відваром ромашки для зняття закладеності носа та інших симптомів застуди. Пиття ромашкового чаю стимулює імунітет, допомагаючи йому боротися з інфекціями, в тому числі і простудними. Схожою дією володіє і відвар інших лікарських трав: шавлії, календули, кореня алтея, кореня солодки, ехінацеї.

Читайте також

Тернопільські медики: як почуття впливають на здоров’я?
Тернопільські медики: як очистити кишечник від шлаків?
Тернопільські медики: як берегти печінку?

5. М’ятний чай

Перцева м’ята відома в першу чергу своєю властивістю освіжати дихання, але мало кому відомо, що вона відмінно лікує ангіну. У перцевої м’яти міститься ментол, який розріджує мокротиння, зменшує запалення горла і заспокоює кашель. Крім цього, перцева м’ята має протизапальні, антибактеріальні та антивірусні властивості, що дозволяє з її допомогою швидко зняти подразнення горла. Корисно як пити м’ятний чай, так і полоскати горло.

6. Пажитник

Пажитник (інд. Шамбала, араб. Хельба) – дуже корисна спеція, широко популярна на Сході і володіє цілим рядом лікувальних властивостей: протизапальних, антибактеріальних і протигрибкових. До речі, вона входить до складу каррі і хмелі-сунелі. Відвар пажитника можна з успіхом використовувати для лікування ангіни, як у вигляді полоскань, так і прийомом всередину. Єдине протипоказання – великі терміни вагітності. Схожими властивостями володіють також кориця і гвоздика. Ви можете додати спеції в звичайний чорний чай і використовувати його як для пиття, так і для полоскання горла.

7. Імбир

Імбир – це ще одна спеція, що володіє сильними антибактеріальними і протизапальними властивостями. Ви можете зробити імбирний чай, використовуючи як сушений, так і свіжий імбир. За бажанням можна додати в нього мед. Вилікувати подразнене горло допоможе як полоскання настоєм або відваром імбиру, так і пиття імбирного чаю. Крім того, імбир добре лікує кашель.

8. Яблучний оцет

Натуральний яблучний оцет володіє сильними антимікробними властивостями. А завдяки своїй кислотної природі він ефективно розріджує мокротиння і перешкоджає росту бактерій. Для полоскання 1 столову ложку яблучного оцту потрібно розчинити в склянці теплої води (при бажанні і можливості можна додати також 1 ст. ложку меду). Схема лікування така: полощете горло 1-2 ковтками, потім робите один ковток всередину. Повторюйте процедуру 1-2 рази кожну годину.

9. Лимон

Лимон містить велику кількість антибактеріальних речовин, вітаміну С і антиоксидантів, здатних боротися з застудою. Він також збільшує слиновиділення, яке зволожує і промиває слизову горла. Якщо немає гострого болю в горлі, то краще за все смоктати цілу часточку лимона разом зі шкірою, а потім розжувати і з’їсти її. При болю в горлі можна полоскати горло теплою водою з доданим до неї лимонним соком.

10. Кокосова або оливкова олія

Ці два види олії мають ряд властивостей, здатних боротися з інфекціями, зменшувати запалення і полегшувати біль. Крім цього олія пом’якшить слизові оболонки горла і полегшить ковтання. Можна як додати ложку олії в гаряче питво, так і просто з’їсти її в чистому вигляді. Але слід обмежитися 1-2 процедурами в день, оскільки олія володіє сильним проносним ефектом.

11. Горілка

Ні, не пити, не радійте! Просто полоскати горло, оскільки, як відомо, спирт вбиває мікроби і бактерії. Для полоскання додайте в склянку теплої води 2-3 ст. ложки горілки або 1 чайну ложку спирту. Ну, а якщо в процесі полоскання щось і проковтнете – так вже тому і бути.

12. Льодяники

Якщо у вас немає спеціальних лікарських льодяників, навіть звичайні цукерки полегшать ваш стан – смоктання льодяників підвищує слиновиділення, а слина буде зволожувати слизову горла і змивати мікроби. Льодяники з м’ятою або ментолом злегка притупляють біль, хоча ефект цей і короткостроковий.

Постарайтеся також хоча б на пару днів дати хворому горлу відпочинок. Не кричіть, не співайте і намагайтеся поменше говорити. Добре, якщо у вас є зволожувач – на пересохлих слизових бактерії розмножуються швидше. Намагайтеся також більше пити, як чаю, так і простої води, в яку можна додати кілька крапель лимонного соку.

А як «у них»?

Європейські та американські лікарі рекомендують лікувати ангіну … морозивом. Зрештою, хворіють не від холоду, а від інфекцій. Якщо у вас коли-небудь видаляли гланди або мигдалини, то напевно після операції лікарі рекомендували вам їсти побільше морозива. Те ж саме і з ангіною – холод володіє анестезуючими властивостями, кровоносні судини значно звужуються, відбувається консервація запальних процесів, тому що кров не циркулює по судинах в колишньому обсязі і не так активно доставляє продукти розпаду, що виділяються шкідливими бактеріями. В результаті динаміка запального процесу знижується. Не можна скидати з рахунків і мобілізацію прихованих резервів організму. При впливі холоду відбувається активізація імунітету. Але наполегливо рекомендувати цей спосіб я все-таки не ризикну. Скористатися цим способом чи ні – вирішувати тільки вам», – каже заступник директора ТОЛЦ МОЗ України Юрій Дементьєв.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі





Інтерв'ю
У 1918 році Тернопіль став столицею ЗУНР
21:15, 22 Січня, 2025

У 1918 році Тернопіль став столицею ЗУНР

ТОП новини тернопільщини: