Останнім часом з вуст депутатів від «Самопомочі» знову лунає критика щодо Генерального плану Тернополя. Вони намагаються нав’язати тернополянам стереотип, що сучасний Генплан – це погано. Насправді ситуація протилежна. Фракція «Самопомочі» у міській раді Тернополя просто планувала «працювати» по-львівськи. Але новий Генплан перекреслив всіх їх фінансові плани.
Що означає працювати за Генпланом по-закону
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Новий Генплан Тернополя розробляли науковці зі столичного проектного інституту «Діпромісто». Розробляли відповідно до норм і вимог законодавства України. Тобто розробляли науковці.
Новий Генплан міста передбачає цілий комплекс у життєдіяльності міста. Сюди входять газові водопровідні, каналізаційні мережі, об’єкти соціальної інфраструктури, відкриття нових шкіл і дитячих садочків. Це чітке визначення меж парків, скверів, всіх зелених зон. Це чітке визначення меж, де можна проводити житлову забудову: де може бути тільки багатоповерхова, а де лише низькоповерхова забудова. Визначені зони, де можуть бути лише промислові об’єкти. Прийняття змін до Генплану нарешті наведе порядок у будівельний сфері Тернополя, ліквідує незаконну та хаотичну забудову.
Також новий Генплан руйнує основи корупції.
Тернопіль має чіткий план розвитку на наступні 5 років. Тепер інвестори мають чіткі конкретні правила для інвесторів. Основним аргументом для інвестора при прийнятті рішення про вкладення коштів є рівень окупності капіталу й рівень ризиків. Саме генеральний план є основним джерелом такої інформації у сфері ринку житла та нерухомості. Генплан руйнує основи корупції. Тобто інвесторам не треба бігати по депутатах з валізами грошей, щоб погодити те чи інше питання. Є Генплан і він єдиний для всіх. Наприклад, хочеш отримати земельну ділянку під бізнес? Дивися, чи Генплан це дозволяє. Якщо так – йди на відкриті торги. Якщо Генплан не дозволяє (наприклад – це зелена зона) – тоді тобі не допоможуть ні валізи грошей, ні депутати-лоббісти.
Що означає працювати без нового Генплану «по-львівськи»
У сусідньому Львові, де керує лідер «Самопомочі» Андрій Садовий, діє ще старий Генеральний план міста, схвалений у далекому 2010 році. З того часу місто розрослося, активно забудовуються території, які виходять за межі Генплану. І всі дозволи на будівельні роботи та продаж чи оренду земельних ділянок видаються в ручному режимі через сесію міської ради Львова, яку контролює фракція «Самопомочі». Тобто рішення приймаються на сесії з голосу після кулуарних домовленостях. Зрозуміло, що депутати львівської «Самопомочі» мають неконтрольовані надприбутки. І цілком задоволені теперішнім станом речей, коли Львів «живе» без оновленого Генплану.
Але у Тернополі так не сталося. Ухвалений у 2017 році Генплан сплутав тернопільським депутатам від «Самопомочі» всі фінансові плани.
Більшість з них йшли у депутати саме з цієї метою. «Працювати» по-львівськи. Також не за горами нові вибори, на які тернопільській «Самопомочі» треба великі кошти. І навряд чи львівські колеги погодяться виділити їм фінансову допомогу.
Саме тим й пояснюється агресія депутатської фракції «Самопомочі» щодо Генплану. У Тернополі «Самопоміч» змусили працювати не по-львівськи, а по-закону.
Микола Савченко