З 4 по 6 травня в Тернополі відбудеться шостий Мистецький фестиваль «Ї», який збере палких поціновувачів літератури, музики та кіно. Сьогодні, 27 грудня, у тернопільській книгарні «Є» відбулась прес-конференція щодо проведення цього масштабного заходу, – пише Сорока.
– Це, напевно, єдиний фестиваль, який є своєрідним майданчиком для креативної молоді, яка займаються політворчістю, тобто не лише поезією, музикою чи живописом. Мистецький фестиваль привніс у Тернопіль літературну нішу. У нас є багато фестивалів, які «прижились» – «JazzBez», «Тернопільські театральні вечори», «Файне місто». Поряд з ними своє місце зайняв і «Ї», – підкреслив начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Симик.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Місце проведення фестивалю цьогоріч обрали нове – Тернопільський драматичний театр імені Тараса Шевченка. Окрім цього, локаціями буде книгарня «Є», «Бункермуз» та «Коза».
– Цього року програма буде по-особливому насиченою. Щороку ми намагаємось її максимально покращувати. Є певні доопрацювання в плані кінематографу. Наприклад, минулоріч були представлені відомі стрічки, але без режисерів. На шостому фестивалі ми долатимемо ці прогалини. Багато авторів постане перед вами у нових та зовсім не звичних образах, – поділився координатор Мистецького фестивалю «Ї» Юрій Матевощук.
Як зазначають організатори, цього року фестиваль триватиме не лише в Тернополі, але й у Бережанах та Вишнівці. Туди гостей відвозитимуть автобуси.
Ще одним нововведенням шостого фестивалю буде Премія золотої літери «Ї» . Суть полягає в тому, що нагороджуватимуть людей, які пишуть про війну. Їм даруватимуть гільзи, які волонтери передали із зони АТО.
– У нас в країні триває дві війни: перша – на Сході України, Друга – культурний, мистецький фронт, де бійцями виступають митці, музиканти та кінорежисери. Кожного дня ці люди, видаючи свій твір, вкладають свою лепту в те, щоб українська культура розвивалась. Із гільз ми хочемо виплавити 2-кілограмові літери «ї» і дарувати їх у знак того, що ми поважаємо їхні творчі напрацювання, – розповів організатор фестивалю Василь Томчишин.
За словами організаторів, витрати на проведення «Ї» становлять близько 500 тисяч гривень, з яких – 297 тисяч отримано з проекту «Громадський бюджет», інші кошти – спонсорські та ті, які будуть виручені із продажу квитків. Значну частину суми витратять на музичне обладнання, видання альманаху, промоматеріали.
Розпочнеться продаж квитків із 1 січня 2018 року. Перша ціна – 100 гривень.