Жертвою карткових аферистів став житель Кременецького району. З його електронного гаманця зникло 2176 гривень. Чоловік зрозумів, що став жертвою аферистів, лише коли йому прийшло сповіщення про успішне зняття готівки.
Факти шахрайств тернопільські полцейські реєструють ледь не щодня. Проте, як кажуть правоохоронці, краяни втрачають власні заощадження найчастіше через те, що вірять невідомим додзвонювачам та розповідають їм усю конфіденційну інформацію про свій банківський рахунок.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
Схема аферистів проста. На телефон жертви приходить смс-повідомлення про те, що банківську картку заблоковано або ж лунає дзвінок. Невідомий представляється працівником банку і каже, що для того, щоб розблокувати ваш рахунок необхідно уточнити деякі дані. Таким чином шахрай, ввійшовши довіру, дізнається всю необхідну інформацію для здійснення трансакції. У поліції кажуть, що розкрити такого роду шахрайства досить складно.
Правоохоронці нагадують: працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. Якщо вам телефонують зі звичайного номера мобільного телефону – кладіть слухавку і передзвоніть на гарячу лінію банку.
За матеріалами відділу комунікації ГУНП в Тернопільській області.