Італія офіційно підтримує позицію Європи. Але більшість непрямо виражають свою прихильність до РФ. Це пов’язано з втратою російського ринку збуту товарів, – пише Файне місто.
Про це Gazeta.ua розповідає Вікторія Скиба з Тернополя, яка очолює об’єднання українців у місті Удіне. В Італії проживає більше 15 років.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
“Коли почалася війна, вся італійська преса була на нашому боці. Зараз ситуація змінилася. Активувалася російська пропаганда. Щонеділі по центральному радіо роблять передачі, де посилаються на російський канал в Італії. Про події в Україні не говорять взагалі, уникають цієї теми. Місяць тому на державному телебаченню показали документальний пропагандистський фільм американського режисера Олівера Стоуна “Інтерв’ю з Путіним”. Це переходить межу пристойності”, – розповідає Вікторія Скиба.
Фактично йде непряме вороже ставлення до українців. Італійська верхівка готова нами пожертвувати, щоб не злити російського “ведмедя”. Продавати йому вино і шинку.
“Наведу ще один приклад. У нас є Торгова палата провінції Удіне, де реєструються підприємства. Нещодавно вони провели зустріч з російським послом для італійських підприємців, де агітували до співпраці з Росією. Такі заходи відбуваються навіть у нашому маленькому містечку Кодройпо. Багатьом італійським бізнесменам було добре за режиму Януковича. Вони звикли працювати в суспільстві, де все вирішувалося за допомогою хабарів. Шкодують, що повалилася ця система. Майдан став кісткою серед горла, бо втратили через це багато грошей”.
![Українці та італійці під час конференції у міській раді міста Удіне](https://static2.gazeta.ua/img2/cache/gallery/806/806725_2_w_590.jpg?v=0)
Вікторія Скиба сім років працювала на транспортному підприємстві. Через участь у проукраїнських мітингах, потрапила під скорочення.
“Фірма, де працювала, продає меблі на території Росії та України, де основні клієнти були в Донецьку. З початком війни вони згорнули співпрацю, торгівля з Росією також погіршилася, -розповідає Вікторія Скиба. – Власник фірми живе у Росії. У місцевій пресі були статті про наші мітинги, в мене брали інтерв’ю радіо й телебачення. Це йому не подобалося. Зараз працюю з подружкою, яка відкрила власну фірму з продажі меблів”.
За словами Вікторії Скиби, до італійців та діаспорян важливо доносити правдиву інформацію про війну в Україні.
“Нещодавно провели конференцію про Україну в місті Удіне на північному сході Італії. Звернулася до італійців зі словами, що наші хлопці помирають на Донбасі не лише за нашу, а й за їхню незалежність також. Такими заходами намагаємося донести правду про ситуацію в Україні. Власними силами протидіяти пропаганді, – каже українка. – Нашим дипломатичним службам тут дуже не легко, але вони всеодно намагаються час від часу пробиватися на шпальти центрах газет. До 85-річчя Голодомору по всій Італії провели інформаційні заходи. Ми з Удіне минулої неділі їздили до Мілану на літургію у центральному катедральному соборі Дуомо. Були присутні понад 2 тисячі людей. Був сюжет по місцевому державному телебаченні”.