Після стану алкогольного сп’яніння люди відчувають дискомфорт, з’являються чимало неприємних симптомів, які кожен намагається усунути по-різному. Хтось далі п’є спиртне, хтось – юшку з квашених огірків, хтось кефір і.т.д. Проте, не завжди люди обирають правильні методи. Як вірно вийти зі стану похмілля – розповіли тернопільські лікарі.
«Головне – це не плутати похмілля з абстинентним синдромом (цей стан притаманний тим, хто регулярно вживає алкоголь у великих дозах). Абстинентний синдром – це один із проявів алкогольної залежності. У людей, які регулярно приймають алкоголь, спиртне згодом вбудовується в біохімію обмінних процесів. Коли прийом алкоголю (вже необхідного організму) припиняється, розвивається абстинентний синдром: сильне нав’язливе бажання прийняти алкоголь.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Похмілля виникає у людей, які п’ють періодично, через кілька годин після вживання алкоголю (частіше – вранці після «вчорашнього») як результат отруєння організму ацетальдегідом (речовиною переробки етилового спирту). Симптоми похмілля – головний біль, нудота, сухість у роті, підвищення або зниження артеріального тиску, тремор рук і загальне нездужання.
Пити чи не пити?
Пийте більше води
Прийнято вважати, що сухість у роті після спиртного викликана зневодненням організму. Однак це не так. Зневоднення настає, коли обсяг циркулюючої крові в організмі занадто малий. А при похміллі рідини в тканинах, навпаки, дуже багато. Це і провокує набряки.
Але це не означає, що потрібно відмовлятися від води: вживання рідини позбавить від головного болю (причина якої – тиск набряклих тканин голови на нервові закінчення), а також налагодить циркуляцію крові, виведе шкідливі речовини з організму. Краще пити мінеральну воду, яка швидше надходить у кров, стимулює жовчовиділення і перистальтику в кишечнику.
Приймайте вітаміни
Вживання алкоголю провокує брак вітамінів і мікроелементів в організмі. Найефективніше при похміллі допомагає прийом вітамінів В1 (бере участь в переробці етилового спирту до вуглекислого газу і води), В6 (стимулює активність печінки, а також допомагає впоратися з тремором рук і ніг) і С (зв’язує токсини і сприяє їх виведенню з організму). Найкраще вживати їх в рідкій формі (або у вигляді крапельниці). Не менш ефективні огірковий і капустяний розсоли, а також наваристий м’ясний хаш.
Більше спіть
Кращий спосіб пережити похмілля – це проспати його. Сон допоможе відновити сили і «пропустити» неприємні наслідки.
Посилити симптоми похмілля також може отруєння сивушними маслами: продуктами перегонки спирту (тому краще вживати якісні напої). Крім цього, тяжкість похмілля може посилювати вживання нікотину в великих дозах, яке відбувається через те, що під впливом алкоголю курець палить набагато частіше.
Є кілька правил, що дозволяють мінімізувати похмільний синдром:
1. Не запивайте алкоголь газованими напоями, оскільки вони містять вуглекислий газ, який прискорює всмоктування алкоголю в кров.
2. Намагайтеся не змішувати алкогольні напої. Через різний склад і спосіб виробництва несприятливий вплив алкоголю може посилитися.
3. Утримайтеся від солодких алкогольних напоїв та десертів, так як цукор в їх складі сприяє прискореному всмоктуванню алкоголю в кров. Це призводить до більш сильної інтоксикації і похмільного синдрому.
4. Не пийте на голодний шлунок. Перед вечіркою налягайте на білкову їжу.
5. Під час застілля чергуйте алкоголь з водою: це допоможе знизити кількість токсичних речовин в крові.
6. У період похмільного синдрому не варто вживати в їжу важкі продукти: це посилить і без того важкий стан. Краще влаштувати розвантажувальний день, щоб організм і травна система не витрачали сили на засвоєння важкої їжі», – розповідають у Тернопільському обласному лабораторному центрі МОЗ України.