Визначено переможців Всеукраїнської олімпіади з симуляційної медицини «TernopilSimOlymp-2017» (Фото)

Опубліковано:
6 Жовтня, 2017 о 11:13

Всеукраїнська Олімпіада з симуляційної медицини «TernopilSimOlymp 2017» (екстрена і невідкладна медична допомога) відбулася 29-30 вересня в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» ТДМУ. Організаторами заходу стали Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти МОЗ України, Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», Молодіжний осередок ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», Тернопільська обласна асоціація симуляційного навчання в медицині.

Олімпіада стосувалася питань екстреної і невідкладної медичної допомоги, основи надання якої вивчають студенти-медики на ІІ курсі з дисципліни «Домедична допомога в екстремальних ситуаціях» та на V курсі з дисципліни «Екстрена і невідкладна медична допомога». Окрім того, для фіналістів був передбачений окремий конкурс з питань надання екстреної медичної допомоги у симульованому відділенні невідкладної допомоги, діяльність якого декларована наказом МОЗ України від 2009 р. № 370. Проте такі відділення досі не створенні в жодній багатопрофільній лікарні України, в той же час давно існують за кордоном і довели свою доцільність.null

Загалом взяло участь 17 команд студентів і молодих лікарів, з яких було 3 іноземні (дві з Литва і одна з Польщі). Решта учасників приїхали з вищих медичних навчальних закладів Донецька, Харкова, Полтави, Дніпра, Вінниці, Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Одеси, Черкас, Івано-Франківська, Тернополя, Києва.

null

«TernopilSimOlymp 2017» – це другий захід, ініційований командою студентів Тернопільського медуніверситету, яка є ядром молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації. Всі ці молоді люди свого часу пройшли інструкторські курси та підтвердили свою кваліфікацію, отримавши сертифікат МОЗ України. Потрібно зазначити, що юні інструктори упродовж трьох років навчили азам домедичної допомоги понад 1000 громадян. Вони також провели низку майстер-класів, змагань та інших заходів. Представники молодіжного осередку ВРР постійно надають домедичну допомогу під час фестивалів, спортивних змагань всеукраїнського і міського рівнів. Вони успішно виступають на конкурсах бригад екстреної медичної допомоги – «Галицькі медичні ралі 2016», «Слобожанські медичні ралі 2016», «Сумські медичні ралі 2017». У травні цього року наша команда виборола першість на міжнародному етапі симуляційної медицини «Sim Challenge» у медичному університеті Любліна (Республіка Польща).

Минулого року за підтримки адміністрації ТДМУ майбутні медики організували перший відкритий чемпіонат з домедичної допомоги «Знай! Вмій! Врятуй!». Цього року чемпіонат у зв’язку з відкриттям і розвитком центрів стимуляційного навчання у вищих медичних навчальних закладах України переріс в Олімпіаду з симуляційної медицини з міжнародною участю «TernopilSimOlymp 2017».

null

У червні 2017 року завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима був спостерігачем на фінальному етапі світового чемпіонату з симуляційної медицини серед студентів «Sim Challenge», який відбувся у Парижі. Запозичений досвід, а також участь в організації чемпіонатів бригад ЕМД лягли в основу проведення олімпіади.

Головним суддею олімпіади стала Галина Цимбалюк – керівник міжкафедрального навчально-тренінгового центру; головними апеляційними суддями були завідувач центру підготовки інструкторів з екстреної медичної допомоги Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Віталій Крилюк та завідувач кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Микола Швед; головним координатором була член молодіжного осередку ВГО «Всеукраїнська рада реанімації» Анастасія Гудима.

Під час відкриття олімпіади від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди учасників привітав проректор з навчальної роботи, професор Аркадій Шульгай.

null

«Ці змагання були ініційовані нашим університетом. Ректор нашого ВНЗ приділяє багато уваги інноваційним методам підготовки сучасних лікарів. Сьогодні в Тернопільському медичному університеті впроваджено в навчальний процес наскрізну програму з симуляційної медицини. Ви  будете мати можливість ознайомитися з роботою центру симуляційного навчання нашого університету. Симуляційне навчання – нова перспектива у підготовці фахівців в галузі охорони здоров’я. Цей навчальний напрямок дає можливість до автоматизму відпрацювати ту чи іншу навичку. Симуляційне навчання в нашому університеті включає всі дисципліни, які передбачені стандартом підготовки лікаря, зокрема хірургічний, терапевтичний, педіатричний, реанімаційний та інші. З другого курсу наші студенти вивчають домедичну допомогу під час проходження курсу підготовки офіцерів запасу. Всі заняття відбуваються на базі центру симуляційного навчання. Бажаю вам корисно і цікаво провести час в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» у ці дні. Нехай успіх супроводжує вас і переможе в олімпіаді найсильніший», – зазначив Аркадій Гаврилович.

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан наголосив на важливості проведення подібних заходів,я кі дають можливість майбутнім медикам вдосконалити свої знання та практичні навички.

Голова Всеукраїнської ради реанімації Віталій Крилюк додав, що Тернопільський державний медичний університет – це місце, де є всі чинники для проведення олімпіади з стимуляційної медицини. За його словами, тут є підтримка керівництва на всіх рівнях, науковий керівник Арсен Гудима, який завжди прагне розвивати цей напрям, і відмінний тренінговий центр, який упродовж останнього року розвивається швидкими темпами. «Вперше ми робимо олімпіаду з симуляційного навчання, рівень якої з кожним роком все зростатиме. Можу сказати, що ця олімпіада відбуватиметься на Тернопільській землі, де є всі умови для її проведення. Це не тільки змагання, а й навчання, щоб кожен учасник міг вдосконалити свої навички, дізнався більше нового. Впевнений, що кожен з вас проведе цей час з користю», – висловив сподівання Віталій Крилюк.

Керівник центру стимуляційного навчання, головний суддя чемпіонату Галина Цимбалюк привітала всіх учасників з початком змагань, побажала успіхів.

Молодіжний осередок Всеукраїнської ради реанімації в ТДМУ упродовж останніх трьох років активно розвивається. Увесь цей час його очолює студентка нашого університету Богдана Перевізник. Під час відкриття олімпіади вона зазначила, що рада вітати шановане товариство на заході. «Хочу сказати, що всі присутні тут учасники команд є майбутні лідери нашої медицини, адже вони взяли на себе відповідальність представити свій університет на олімпіаді, позмагатися за головний кубок. Свого часу ми також розпочинали діяльність з невеликих проектів і поступово розвивалися. Тепер в університеті є центр симуляційного навчання, який відкриває більше можливостей для студентів. У країнах Західної Європи симуляційне навчання стрімко розвивається. Те, що такі центри почали відкривати в наших університетах, свідчить про те, що Україна також йде в ногу з часом», – зазначила Богдана Перевізник.

У перший день учасники взяли участь у низці майстер-класів:

  1. Обстеження травмованого на етапі домедичної допомоги. Базова реанімація з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора (Віктор Шацький, Мирослав Бойчак – асистенти кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ).
  2. Обстеження постраждалого на етапі екстреної медичної допомоги (Галина Цимбалюк, Анатолій Калинюк – лікарі з медицини невідкладних станів вищої категорії; Рітіс Малашаускас, Томас Ґурскас – парамедики (Литва)).
  3. Обстеження травмованого на ранньому госпітальному етапі в «Emergency Department». Кваліфіковані заходи реанімації (Віталій Крилюк, Іван Кузмінський – інструктори ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги»).
  4. Організація надання медичної допомоги при масових випадках. Медичне сортування. Екстрена інфузійна терапія (Арсен Гудима – зав. кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ).

Під час майстер-класів і в додатково виділений час учасники ознайомилися з обладнанням, яке використовувалося під час олімпіади.

Одночасно відбулися паралельні майстер-класи, зокрема «Зупинка масивної кровотечі турнікетами ТМ «СПАС» (Володимир Звеняцький – інструктор з тактичної медицини, вогневої і тактичної підготовки Міжнародного проекту Центр Підготовки «Patriot»), «Обладнання для транспортування та іммобілізації на догоспітальному етапі» (Артем Шатохін – керівник компанії ОЖИВА).

Вранці 29 вересня розпочалися старти. Командам пропонували два сценарії з домедичної допомоги, під час яких вони працювали практично без обладнання або з наявною автомобільною аптечкою чи автоматичним зовнішнім дефібрилятором. Далі виконувалися інші два сценарії з екстреної медичної допомоги, в ході яких учасники ставали членами виїзної бригади ЕМД і використовували обладнання, яке є наявне в автомобілі «швидкої». До закінчення дня учасники змагалися з фізичної вправності та уміння виконувати медичні маніпуляції.

Ранок 30 вересня розпочався для капітанів команд з виконання завдань комп’ютерної навчально-оцінювальної програми з медицини катастроф, яку запропонувала компанія «Learn Key» з Вільнюса.

Під час фінальних завдань сцені конгрес-центру було симульовано відділення невідкладної медичної допомоги й у присутності всіх учасників фіналісти виконували завдання з надання медичної допомоги пацієнту, якого привезла карета ЕМД. У фіналі взяли участь студентські команди Вінниці, Тернополя, і Черкас, а також усі команди молодих лікарів та іноземні команди.

Перше місце серед студентських команд здобули представники Вінниці, друге – Черкас, третє – Тернополя (ТДМУ).

Серед молодих лікарів перемогла команда з Тернополя.

Серед іноземних команд перше місце у команди №2 з Каунаса (Литва), друге – команда №1 з Каунаса (Литва), третє – команда з Любліна (Республіка Польща).

Також команди отримали призи за перемогу в окремих конкурсах.

У рамках олімпіади керівники делегацій взяли участь у нараді-семінарі з симуляційної медицини, а також оглянули і високо оцінили міжкафедральний навчально-тренінговий центр нашого університету. Учасники наради-семінару прийняли рішення стосовно створення організаційного комітету з питань створення Всеукраїнської асоціації симуляційного навчання в медицині. Проведено перемовини з представником медунівеситету Любліна щодо участі викладачів у підвищенні педагогічної майстерності з симуляційної медицини, а також з керівником IT-компанії «Learn Key» стосовно розробки навчальних стимуляційних програм.

Організатори висловлюють подяку меценатам олімпіади – генеральному партнеру ТОВ «КСЕНКО», а також управлінню сім’ї та молоді ТОДА, фармацевтичній корпорації «ЮРІЯ-ФАРМ», компанії «ОЖИВА», ТМ «СПАС», ТОВ «Микулинецький бровар».

Фотоальбом можна переглянути тут.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #медик, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #університет
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: