На одному із ізраїльських електронних архів світлин довелось віднайти раритетні фото мешканців тернопільського міста Кременець періоду 1930-х років. В коментарях до колекції вказано, що на фото кременчани, учасники руху сіоністів, перед від’їздом до Палестини.
Відомо, що з 1918 по 1932 рік здійснювався поступовий процес заселення Палестини євреями з європейських країн. Процес переселення спочатку йшов повільно, у рік до Палестини приїжджало близько 3000 євреїв.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині на хабарі викрили депутатку, заступника міського голови, старосту села та директора підприємства
- У соборі на Тернопільщині, який відсудили в УПЦ (мп), консервують ікони
Читайте також
У другому десятилітті ХХ століття всесвітня Сіоністська організація переживала період швидкого зростання: до 1921 року число її членів (які сплачували шекель) склало 855 590 осіб (майже в чотири рази більше, ніж у 1913 р). Цьому процесу сприяв вибух ентузіазму, викликаний публікацією Декларації Бальфура (яка стала першим незаперечним політичним досягненням сіонізму), і різке зростання антисемітизму в більшості європейських країн під час Першої світової війни та відразу після її закінчення. Погроми євреїв в Україні в 1918-1920-х роках теж зробили свою справу. Сіонізм став великим суспільним рухом, важливим фактором внутрішнього життя єврейства і міжнародної політики.
Знайдені фото цікаві з точки зору вивчення історії міста Кременця та його мешканців. На деяких кадрах можна розгледіти незабутні панорами місцевості на фоні гори Бони та Кременецьких скель. Також на фото є самобутня забудова тогочасного міста. Привертаю увагу й те, як виглядали кременчани, як одягалися, чим займались. Приємного перегляду.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/92af3239d3bfcd55a057995dfbcf1be0.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/de07af76aeb9b9aeae9339845a0256dc.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/6b425e84bfa3edbc3717e9e6a090bddb.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/bac17a85f4b7a3b5707c822f92cce8d1.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/fa3dfc34b967dc03336492441af33bfe.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/a908a0bd2ad08ade6c725ef16259f64f.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/cbd3340557d6cfeb05b1198dfbe688b1.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/97875cacc91516b85c1b985c1389a285.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/873da8eaa06ae33bc6584470d62a87b3.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2017/10/05/7eeca0a9c16dea3f2f134c2901de8ec3.jpg)
Джерело фото: infocenters.co.il