Не вистачає грошей на великі тури? Спробуйте бюджетний варіант одноденної мандрівки рідним теренами – Тернопільщиною. У будь якому напрямку можна вкластися у суму 200 грн. Наприклад, дивовижне містечко Заліщики. Ніби у середині гігантської підкови. Вибрати час відправлення не складно – достатньо подивитися розклад автобусів. Але варто врахувати, що автобус їде з Тернополя до Заліщиків майже три години, тому варто вибратись раніше. А ось розклад із Заліщиків змусить задуматись: як добиратись додому? Останній автобус відправляється у 19 год. 20 хв. А як же захід сонця і прогулянка вечірніми Заліщиками? Для туристів буде корисним знати, що біля 10 години вечора через Заліщики, не заїзджаючи на автобусну станцію, проходить нічний експрес Чернівці-Рівне. Цей рейс залюбки підбирає нічних туристів не тільки у Заліщиках, а і у Чорткові та Теребовлі.
Читайте також
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Річка Дністер опоясує місто, яке усього сто років тому було центром модного курорту. Берег навпроти височить кручами каньйону. Кожного тижня осінь все більше розфарбовуватиме береги Дністровського каньйону у все яскравіші кольори і це буде справді незабутній осінній тур. Дорогою до відремонтованого мосту обов’язково треба відвідати маєток XVIII століття князя Юзефа Понятовського. У 1808 році його придбав купець Ігнацій Бруницький та у 1831 році перебудовав палац в ампірному стилі. Двоповерховий цегляний палац з двома бічними ризалітами та балконом над центральним входом добре зберігся до наших днів. Хоча він зараз зачинений і знищені усі інтер’єри в середині, але архітектура його заслуговує на вашу увагу. Зупинись та доторкнись до минулого.
Прогулялися парком, а далі вибір за вами – можна спуститися до швидкоплинної річки та помилуватись кручами знизу, а можна перейти міст та опинитись у Чернівецькій області. Якщо є сили дряпатись в гору, то відразу за мостом треба повернути наліво та вибрати свою стежку. Якщо ліва стежка, то виведе вас до “Жаби” колишнього ресторанчику “Буковина”, залишки якого і зараз нагадують чудернацьку тарілку, далі вверх крутою стежиною. Милуватись річкою, тереном, червоними ягодами шипшини, соснами і не додавати сміття, яке такі частенько трапляється навіть тут. Сходження закінчиться неочікувано швидко – і ви на оглядовій площадці з якої відкривається відомий краєвид на Заліщики, улюблений усіма молодятами, туристами та фотографами. Позаду село Крещатик, а по праву руку куполи монастиря та церкви Миколи Чудотворця.
Натішившись спогляданням красот Дністровського меандру, сміливо ідіть вздовж кряжу, біля монастиря на втомлених мандрівників чекає джерело, затінок, лави та монастирська тиша, а ще крутезні сходи нагору до церкви. Не затягуйте прогулянку Крещатиком – дні коротшають і сонце швидко сяде за кряж. Обережно спускайтесь знову на міст та вертайтесь у місто. Там можна і перекусити, і зануритись у чудовий спів заліщіцької співачки, яка у піцерії La Pizza співає у стилі блюз, навіть, українські пісні. Запалені свічки, романтичний настрій, чудовий спів – залишається не запізнитись на автобус.
Обов’язково заводьте друзів, які у наступний приїзд проведуть вас вуличками Заліщиків та розкажуть про ратушу, підземелля, кафе “Жабу” і ще багато цікавих історій про рідне місто.