В Україні віднедавна вже є дві собаки-спелеологи. Вони орієнтуються у повній темряві, без помилок знаходять підземні стоянки спелеологів та чекають там на своїх друзів, які на відміну від собак, ходять по печері зі світлом.
Унікальні, дружелюбні та дуже вірні подружки: Черешня – дворняга, яку підкинули колись на подвір’я спеолеохати у с. Королівка та Тіма – лабрадор, якому не так давно виконалось 12 місяців. Черешня, будучи ще песеням, не захотіла залишатись сама вдома і вперто бігла за спелеологами просто у печеру Оптимістичну. Дивно, що собака, засвоївши шляхи до підземних таборів, поділився досвідом з новою улюбленицею печерних дослідників білою лабрадоршою Тімою.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Поява нового собаки була не випадковою. Очільниця львівського спелеоклубу “Кристал” Наталія Юдіна одна з найактивніших дослідниць печери та досвідчений організатор підземних експедицій. За її плечима вже більше сотні вилазок у найдовшу гіпсову печеру світу. Спелеологи добре навчились організовувати своє підземне життя у підземних базових таборах. Тому деякі з експедицій тривають тижнями.
Читайте також
На честь сотої експедиції був і подарунок-сюрприз – песеня лабрадора для Наталі Юдіної. За рік малеча виросла в немаленьке дуже добре товариське створіння. Головне, що собака із задоволенням лазить у печеру та вчиться шукати загублених у темряві спелеотуристів. Хоча таких випадків в історії Оптимістичної ще не було, але професія “рятувальник собака спелеолог”, на думку фахівців, може стати у пригоді, адже щороку печера все більше і більше відкриває своїх таємниць людям, з кожним роком довжина її ходів збільшується.