Напередодні навчального року точилися запеклі дискусії з приводу організації системи навчання, мовляв, буде усе по-новому поділять на триместри. Втім на сайті Міністерство освіти і науки надрукували спростування. Власне, якою саме має бути структура навчального року, це роблять школи за погодженням з місцевими органами влади.
Щодо структури навчального року Міністерство просить дотримуватися лише трьох правил, що регламентовані законодавством. Перше – початок навчального року має припадати на 1 вересня. Друге – навчання має закінчуватися не пізніше 1 липня. Третє – канікули впродовж навчального року (не враховуючи літніх) мають тривати не менше 30 днів.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
«В межах цієї рамки школи самі вирішують, яку структуру навчального року формувати та як планувати власну роботу. Далі вони мають погодити структуру з місцевими органами влади, які, власне, й займаються адмініструванням шкіл. Ми вже давно не втручаємося у цей процес і переконані, що й центральна влада не має втручатися у такі дрібні деталі роботи шкіл, адже кожен окремий заклад значно краще знає, як, враховуючи їхній внутрішній розпорядок, умови роботи та плани, сформувати структуру навчального року», – повідомив заступник директора департаменту-начальник відділу державно-громадського управління освітою МОН Сергій Дятленко.