Вбивство випускниці з Тернопільщини перетворили на шоу, в якому перейдено всі межі

Опубліковано:
21 Серпня, 2017 о 23:43

Уже минуло сорок днів, як перестало битися серце сімнадцятирічної випускниці з Вишнівця Ірини Мукоїд. Попри те, що головний підозрюваний у вбивстві дівчини Василь Г. перебуває під вартою, душа Іринки досі не знає спокою. Позаяк ні рідні Василя, ні деякі мешканці містечка не вірять доказам поліції та ведуть власне розслідування, заручившись допомогою телевізійних «експертів». Трагічну історію, ціною в життя, направду, перетворили на шоу, в якому подекуди немає місця моральності, – пише Номер один.

Опікун Ірини Мукоїд – тітка Ольга Яремчук, яку дівчинка називала своєю мамою,  намагається якнайрідше виходити з дому. Цвинтар, церква та догляд за маленькими дітьми – це буденний маршрут для пані Ольги. Жінка не бере участі у так званому «народному» розслідуванні, не виходить блокувати дорогу, намагається не слухати пліток і лише смиренно чекає результатів слідства. Наш телефонний дзвінок її теж не втішив. Каже, що на початках давала достатньо коментарів, та її слова перекручували й використовували проти її сім’ї.–Вибачте, але так не можна. Журналістам «Надзвичайних новин» я давала інтерв’ю десь 40 хвилин. Вони ж вирізали лише пару моїх слів, де я ще не бачила і не знала нічого про запис телефонних розмов (між рідними підозрюваного, – авт.). Вирізали саме той момент, де я кажу, що не вірю, що це він (Василь Г., –авт.) убивав. Через це тепер я не хочу говорити ні з ким. Хай пишуть, обливають мене брудом, хай роблять, що хочуть. Зараз ніхто нікого не бачить, тільки мою сім’ю. Ніхто не дивиться на родину підозрюваного у вбивстві,а лише розглядають нашу, – нехотячи розповідає Ольга Яремчук.

Направду, так зване «народне» розслідування певною мірою вже перетворилося на копирсання у брудній білизні. Замість того, щоби всю увагу направити на вбивство Іринки, люди «під лупою» почали розглядати родину дівчинки. І не важливо, правда це чи брехня, головне – постійно «підживлювати» трагедію новими фактами.

Читайте також

На руці Василя Гнатюка немає жодних слідів порізів – поліція каже неправду?
Нові подробиці з суду над підозрюваним у вбивстві випускниці з Вишнівця: цього разу він не плакав
«Вони постійно ґвалтують дівчат, але ті залякані та мовчать», – криміналіст Костилєва про вбивство тернопільської випускниці
Сім’я ймовірного вбивці 17-річної дівчини відповість за свої провокації
Вбивство у Вишнівці: зібрані докази і висновки експертиз важливіші за чиїсь домисли і здогади

–Хіба ж правильно для вбивці збирати через інтернет гроші? До чого котиться світ? Я такого ніколи не бачила. Так, ніхто не знає, чи він убивав. Суду ж не було. Якщо люди самі не знають, кому тоді збирають? Якщо буде доведено на 100 відсотків, що вбивця він, що тоді говоритимуть?Як пояснюватимуть свої вчинки? – каже пані Ольга.

Родина Яремчуків ніколи не «купалася» в багатстві. Жила бідно, але всього вистачало. Зараз же пані Ольгу звинувачують у тому, що взяла «мільйони» у справжніх убивць, аби посадити Василя Г. Та вбита горем жінка навіть уявити не може, за що їй могли запропонувати гроші, адже на хід слідства вплинути не може.

–Я все своє життя, відколи народилася, прожила в бідності, але, дякувати Богу, маю хліб у хаті і діти більш-менш здорові. Бог суддя всім, хто каже, що я взяла гроші. За що? Які? В кого? Навіщо таке говорити? Кожен накликає на себе біду. Я живу по-справедливості. Мого горя не передати нікому. Ніхто мене не зрозуміє. Та знаю лише одне: не заздрю тій матері, яка народила того звіра, який убив мою дитину. Тільки диявол міг таке зробити. Бо моя Іринка була ангелом. Про неї ніколи і ніхто поганого слова не сказав, – ледь стримує сльози п. Ольга. –Якщо він (Василь Г., – авт.) не винен, то його рідним, як і мені, потрібно чекати результатів слідства, а не влаштовувати те посміховисько і мене змішувати з лайном. За що? Я теж багато знаю про їхню родину, але рота не відкрию, бо мені це непотрібно. Я плітками не займаюся! Єдине, чого я прошу зараз у Бога, щоб мою дитину перестали мучити. Ніщо немає сенсу, крім дітей. Кожна мати це знає.

Пані Ольга з чоловіком виховує двох маленьких дітей. Вони дуже важко переживають втрату зведеної сестрички. У домі Яремчуків що не день, то розмови про смерть.

– Мій Іванко якось сказав: «Мамо, нехай Вас тато поцілує і народите нам дівчинку.Назвемо її Ірою. І буде з нами знову наша Іра». Та нашої дівчинки вже ніколи не буде! Мені залишається тільки чекати і вірити поліції. Що я можу ще зробити? Теж запросити екстрасенсів? Та хіба це від Бога? – запитує Ольга Яремчук.

Нагадаємо, що, за даними поліції, покійну Ірину Мукоїдзнайшли напівголою. Сукня, в якій була одягнена дівчина, була задерта вище пояса, а нижня білизна – зірвана та розірвана. Нещодавно у словах правоохоронців мали нагоду переконатися всі бажаючі, адже фото тіла з місця вбивства, завдяки «народним слідопитам», потрапило в інтернет. Ольга Яремчук каже, що в цей день ніби пережила смерть Іринки заново…

– Я ще раз пережила те саме, коли побачила фото. Мабуть, навіть страшніше. Мені було дуже прикро за дитину, що була дівчинкою, яка жодного разу не мала фізичної близькості з хлопцями, завжди була порядною, а її викинули отак голою в інтернет. Я цього ніколи не пробачу тим, хто це зробив. Вони нічим не ліпші за вбивцю! Це ж горе, а не кіно! Вже говорила чоловіку, що вони мене доведуть до того, що щось зроблю з собою. Та потім, певно,і це перекрутять та скажуть, що я відчувала свою вину та й наклала на себе руки, під заголовками: «О, резонансне вбивство продовжується». Стане «веселіше»…, – емоційно оповідає жінка.

Попри біль та горе, яке завдали родині Яремчуків, жінка нікого не звинувачує та чекає на результати слідства. Каже, що Бог усе бачить. Тому вона намагається обмежити себе від тих резонансних новин, які активно поширюють люди, що захищають підозрюваного Василя.

«Для нього ніж – це знаряддя праці!»

 У поліції, попри заяви «народних експертів», продовжують стояти на позиції, що саме 16-річний Василь наніс два смертельних удари ножем у тіло юної Іринки.

–Експерт-генетик узяв чотири взірці з ножа: перший – поверхневі залишки, що були на ручці ножаз однієї сторони,другий – з іншої сторони,третій і четвертий – з обох сторін леза. На всіх чотирьох взірцях були залишки ядер клітин людини. На трьох із них – змішані ядра клітин жертви та підозрюваного, на одній – ядра клітин лише жертви – це підтвердила додаткова експертиза. Мене як спеціаліста зацікавило, чому аж на трьох взірцях виявлено ДНК-профіль підозрюваного. Але,ретельно аналізуючи матеріали кримінального провадження, ми побачили,щоу підозрюваного, коли його обстежував судмедексперт, було виявлено поздовжній поріз чотирьох пальців правої руки. Порізом було пошкоджено верхній шар шкіри. Очевидно, нападник ножем, яким убивав жертву, і вчинив цей поріз. Враховуючи те, що в нього немає вказівного пальця, ймовірно, стався зсув руки по лезу. Нам закидали, мовляв, підозрюваний без пальця, тому не мігміцно тримати ножа, але хочу, щоби взяли до уваги той факт, що хлопець вчився на кухаря, а ніж для людини такої професії –буденне знаряддя праці, – розповідає керівник Головного управління Національної поліції Тернопільської області Олександр Богомол.

До слова, тепер перед судом стоятиме не лише підозрюваний у вбивстві юнак, а й ті, хто, на думку поліції, переступив межу закону і моралі в цій історії. Адже захисники Василя Г. неодноразово перекривали дорогу. Демонструючи таким чином свою зневагу до слідства, мешканці нанесли шкоду не так поліції, як людям, що намагалися проїхати черезВишнівець.

–Хочу повідомити, що за фактом блокування дороги, яке 16 осібвлаштували 27 липня у Вишнівці, розпочато кримінальне провадження. Ми зняли на відео людей, котрі чинили це правопорушення. Маємо інформацію, що ці особи не просто ходили пішохідним переходом, а перекривали дорогу для того, аби блокувати транспорт. Проаналізуємо об’єктивні обставини цього блокування, якщо буде заявлено збитки, які завдали блокувальники перевізникам за простій транспорту, обов’язково винуватці понесутьвідповідальність. На зустрічіз цими людьми (а це близькі родичі затриманого,із села Дзвиняч, бо вишнівчани їх вже не підтримують) ми не раз приходили, запрошувалидо діалогу, але вони категоричні. Викрики, звинувачення, істерія, підбурювання громадян до акцій непокори – ось їхні «аргументи».На зустріч до нас прийшли вчителі підозрюваного, сусіди та родина потерпілої. Люди одразу теж з недовірою поставилися до висновків поліції, але згодом, ознайомившись із матеріалами провадження, які я на той час зміг їм показати, вони змінили свою думку, – повідомив пан Богомол.

Крім цього, без покарання не залишаться оприлюднені в інтернеті фото вбитої Іринки. Олександр Богомол каже, що особи, котрі мають статус учасника кримінального провадження, попереджені про нерозголошення таємниць досудового розслідування. Вони мають доступ до матеріалів, проте не можуть без дозволу слідчого оприлюднювати їх.

– На жаль, у даному випадку було допущено порушення. Матеріали, які опинилися в соцмережах, було надано стороні захисту підозрюваного разом із клопотанням про обрання міри запобіжного заходу. Як вони стали загальнодоступними – з’ясує розслідування, адже за фактом розголошення таємниць досудового розслідування розпочато кримінальне провадження. Моя особиста думка, такий вчинок – це гидко, низько, аморально, –керівник поліції.

У кожного своя правда

 До речі, подейкують, що підозрюваний у вбивстві Василь вже мав стосунок до криміналу. Мовляв, хлопець і раніше чинив насильницькі дії, проте «справи» шляхом тиску та погроз збоку його рідних вдавалося «зам’яти». Так це чи ні – поки що у поліції не коментують. Можливо, бояться, що до повноцінного розгляду справи у суді і ці факти спростує «народне розслідування», яке набирає все нових і нових обертів.

Так, рідні Василя категорично відмовляються вірити у те, що їхній хлопчик міг підняти ніж на Іринку. Кажуть, що його підставили правоохоронці, а «щиросердечне зізнання» взагалі «вибивали» силою. Мати Василя обурена поведінкою правоохоронців, які, на її думку, замість того, щоб шукати справжніх убивць, роблять усе можливе, аби «повісити» справу на її сина.

Цікаво, що відтепер захищати підозрюваного Василя будуть ще два досвідчені вінницькі адвокати, які спеціалізуються саме на кримінальних розслідуваннях,-  Вадим Боднарчук та Олександр Слабий, які на прохання столичного «експерта»  Наталії Костилевої погодилися представляти інтереси хлопця у суді. Крім цього, прихильники підозрюваного навіть взялися збирати кошти для Василя Г., аби його родина могла оплатити послуги фахових адвокатів…

В той же час люди, які не вірять у безвинність підозрюваного, все частіше у соцмережах висловлюють думку про навмисне нагнітання обстановки у Вишнівці «проросійськими силами». Так, у мережах з’явилася інформація про те, що «експерт» Наталія Костилева була нещодавно судима за сепаратизм, а мати Василя Г. взагалі раніше мала російське громадянство. Однак ні правоохоронці, ні представники СБУ наразі цю інформацію ніяк не коментують.

Вочевидь, ця трагічна історія ще не скоро дочекається фіналу. Яким би не було рішення суду, сумніви з приводу того, хто ж убив 17-річну Іринку Мукоїд, «гулятимуть» ще не один рік…

Тетяна Колеснік

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #вбивство, #випускниця, #мукоїда, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: