В Гусятинському районі біля заповіднику «Медобори» є село що зветься не ординарно – Вікно. Виявляється, воно має таку назву через місцеві карстові озерця Вікнини. Водоймища ці з чистою водою і ніколи не замерзають.
Зовсім не анатомічне коріння має село Нирків біля відомого водоспаду. Назва походить від «нора, нірка» тобто «витік, джерело».
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Інше село також на півдні області Вигода виправдовує свою матеріальну назву. Цей населений пункт був заснований на багатих і вигідних землях, а його мешканців на десять років звільнили від податків. Це теж було їм вигідно.
Є на Тернопільщині і свої «хутора – країни». Наприклад, у селі Джуринська Слобідка Чортківського району знаходиться хутір Німеччина. Справа у тому, що у ХIX сторіччі тут проживали австрійські поселенці, яких місцеві жителі звали «німцями».
А от нинішній хутір Привільний у складі села Підруда Теребовлянського району колись звався Швейцарією. Навколо хутора – гарна природа та краєвиди, немов у країні «сиру, банків та шоколаду». Одначе «Швейцарія» не вкладалася в радянську ідеологію і тому хутір перейменували.
У Підволочиському районі розташоване село з кумедною назвою Остап’є. Назва походить від імені Остап. Місцеві мешканці кажуть, що то цей Остап не «п’є», як то може здатися, а він «є», себто існує.
Походження милою назви Коханівка (село у Збаразькому районі) точно невідоме. Одні кажуть, що то від прізвище Кохановський, інші ж стверджують, що то «кохане, улюблене село».
Матеріал базується на навчально-методичному посібнику «Топоніми Тернопільщини» Михайла Крищука.