Журналістам надаватимуть гранти ЄС для розслідувань про факти безкарності за злочини проти колег

Опубліковано:
2 Серпня, 2017

Національна спілка журналістів України та ГО Інститут розвитку регіональної преси проводитимуть конкурс грантів на проведення журналістських розслідувань щодо безкарності за злочини проти журналістів. Мета такого проекту – з’ясування тих факторів, які є причиною нерозслідування злочинів проти журналістів та спонукання до дієвості правоохоронної системи у пошуку й покаранні винних і захисті прав співробітників ЗМІ. 

Читайте такожНапади на журналістів та редакції частішають
Журналісти вчились рахувати калорії
В ЄС автомат Калашникова можна легко купити в інтернеті – Le Figaro

Безкарність є системною проблемою в Україні, наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.  Більш, як 90% злочинів проти журналістів залишаються непокараними. До суду доходить дуже мала кількість справ, а навіть якщо винних карають, то вони відбуваються мінімальними штрафами.

– Ми не відчуваємо прогресу у  розслідуваннях злочинів проти журналістів. Сотні випадків побиттів журналістів так і «спустилися на гальмах» ще з часів Майдану.  Та навіть зараз у мирний час дуже багато колег зазнають фізичного насильства, агресії, нападів і переслідувань. А відповідної адекватної реакції влади й правоохоронних органів немає. На жаль, і самі колеги приділяють мало уваги цій темі. Але ми в НСЖУ переконані, що вона має постійно бути в полі зору, адже це дієвий інструмент боротьби з безкарністю, – коментує Сергій Томіленко.

За словами виконавчого директора Інституту розвитку регіональної преси  Ольги Труфанової, навчальна та ресурсна підтримка журналістських розслідувань та мережі журналістів-розслідувачів є одним з головних напрямків діяльності ІРРП.

– Ми проводимо численні тренінги для журналістів-розслідувачів, глобальні конференції, надаємо правову підтримку, консультативну. Також адмініструємо конкурси і грантові проекти для журналістів-розслідувачів, але, як правило, це теми боротьби з корупцією, зловживань у тих чи інших сферах. Гадаємо, що підтримка тих колег, які будуть здійснювати розслідування на теми безкарності за злочини проти журналістів приверне увагу влади, правоохоронних органів і суспільства загалом до цієї проблеми і допоможе у її подоланні, – зазначила Ольга Труфанова.

Деталі та умови участі у конкурсі грантів організатори повідомлять незабаром.

Проект реалізується у рамках Програми «Антикорупційна ініциатива ЄС в Україні», яка фінансується Європейським Союзом та співфінансується і виконується Данським агенством з міжнародного розвитку DANIDA.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #грант, #ЄС, #журналісти, #злочини, #НСЖУ
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: