Національна спілка журналістів України та ГО Інститут розвитку регіональної преси проводитимуть конкурс грантів на проведення журналістських розслідувань щодо безкарності за злочини проти журналістів. Мета такого проекту – з’ясування тих факторів, які є причиною нерозслідування злочинів проти журналістів та спонукання до дієвості правоохоронної системи у пошуку й покаранні винних і захисті прав співробітників ЗМІ.
Читайте також
Перегляньте також:
- У Європейському інвестиційному банку говорили про реабілітацію воїнів на Тернопільщині
- Лановецька громада запустила програму фінансової підтримки бізнесу
Безкарність є системною проблемою в Україні, наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. Більш, як 90% злочинів проти журналістів залишаються непокараними. До суду доходить дуже мала кількість справ, а навіть якщо винних карають, то вони відбуваються мінімальними штрафами.
– Ми не відчуваємо прогресу у розслідуваннях злочинів проти журналістів. Сотні випадків побиттів журналістів так і «спустилися на гальмах» ще з часів Майдану. Та навіть зараз у мирний час дуже багато колег зазнають фізичного насильства, агресії, нападів і переслідувань. А відповідної адекватної реакції влади й правоохоронних органів немає. На жаль, і самі колеги приділяють мало уваги цій темі. Але ми в НСЖУ переконані, що вона має постійно бути в полі зору, адже це дієвий інструмент боротьби з безкарністю, – коментує Сергій Томіленко.
За словами виконавчого директора Інституту розвитку регіональної преси Ольги Труфанової, навчальна та ресурсна підтримка журналістських розслідувань та мережі журналістів-розслідувачів є одним з головних напрямків діяльності ІРРП.
– Ми проводимо численні тренінги для журналістів-розслідувачів, глобальні конференції, надаємо правову підтримку, консультативну. Також адмініструємо конкурси і грантові проекти для журналістів-розслідувачів, але, як правило, це теми боротьби з корупцією, зловживань у тих чи інших сферах. Гадаємо, що підтримка тих колег, які будуть здійснювати розслідування на теми безкарності за злочини проти журналістів приверне увагу влади, правоохоронних органів і суспільства загалом до цієї проблеми і допоможе у її подоланні, – зазначила Ольга Труфанова.
Деталі та умови участі у конкурсі грантів організатори повідомлять незабаром.
Проект реалізується у рамках Програми «Антикорупційна ініциатива ЄС в Україні», яка фінансується Європейським Союзом та співфінансується і виконується Данським агенством з міжнародного розвитку DANIDA.