У неділю 21 травня у Тернополі відгомонили бурхливі та дивовижні “Наукові пікники”. Не зважаючі на мереживо дощів, на Театральній площі було по справжньому цікаво і гаряче. Тернопільське школярство вже вкотре отримало можливість доторкнутись до наукових див. Попередні роки залишили чудовий післясмак недарма проведеного часу, а для когось стали дороговказом до майбутньої професії. Тому питання “іти чи не іти” було не доречно – заздалегідь приготовлені парасольки та гумові чобітки тільки підтверджують це. Найбільше хвилювались організатори – за досвідом знають, як вода, що падає зверху, може змити всі старання та звести нанівець найгарнішу ініціативу.
У 12 годині дня 21 травня усі учасники вже були на своїх місцях. Поступово наповнювали басейн желеподібною рідиною з води та крохмалю працівники мережі Арс. А у наметах з різними науковими смаколиками було вже тісно від гостей. Найрізноманітніші цікаві експерименти хімічні, фізичні, технічні пристрої, які повзали по асфльту, харчуючись світлом, літали у повітрі за допомогою енергії акумуляторів, котушка Тесли, що примушували світитися енергозберігаючі лампочки і ще безліч цікавинок сучасного світу науки. Ходив по столу робослон станції юних техників, оптичні пристрої сторювали ілюзії, мікроскопи відкривали двері у мікро світ, гігантські бульбашки, вулкани, вогонь, що не обпікає, майстер-класи з кольоровим піском, пластичними матеріалами, головоломки та ребуси, виступи майбутніх науковців на центральній сцені – усе переплелось у стрічку вражень, для кожного особисто, але для всіх яскраво та пізнавально.
Перегляньте також:
- Мотиваційні фрази що рятують військових на полі бою
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Координатор “Наукових пікніків” Христина Білінська не обмежує пікніки тільки Тернополем. Разом з учасниками наука їздить областтю протягом року, влітку гостить у дитячих таборах, а свій п’ятирічний досвід молода ініціативна команда долучить до організації музею цікавої науки, який планують відкрити у нашому місті у вересні.
Під час “Наукових пікніків” відбулись зйомки телепрограми “Телевітамінки” (телеканал ІНТБ) – тому незабаром буде нагода побачити на власні очі багато наукових див у динамиці, а не тільки на фото.