8 та 9 травня у Тернополі Дні пам’яті та примирення. 8 травня у десятій ранку у парку Слави біля меморіалу “Материнський поклик” розпочалась спільна літургія за усіма загиблими у Другий світовій війні 1939-1945 року. Мешканці міста, ветерани радянської армії та УПА, ветерани та воїни АТО, ветерани афганці, представники різних партій та влади принесли свої квіти тим, хто не дожив, не долюбив, хто загинув у вирі війни.
Коли зазвучала музика гімну України люди заспівали, поклавши руку на серце та зі сльозами на очах, адже майже у кожній родині є свої спогади про цю страшну нищівну війну, і є вже родини у яких нова війна забрала найдорожчіх. Відзнаку замість батька з рук Степана Барни отримала донька загиблого в зоні АТО. До меморіалу Матері прийшли і діти, які пережили війну – діти війни та діти в’язні. Серед них і Олена Тітова. Поетеса, яка ішла шляхом війни тримаючись за мамину руку, а потім пережила всі жахи нацистського табору.
Перегляньте також:
- Галицький фаховий коледж імені В’ячеслава Чорновола брав участь у Всеукраїнському форумі «Майбутнє України в руках молоді»
- За рік Тернопільські поліцейські відшукали 199 зниклих дітей
День пам’яті та примирення в Україні започатковано у 2015 році. 8 травня світ відзначає день перемоги над нацизмом, але і 9 травня до могил солдат у Старому парку ішли люди. В тиші залишали свої квіти, здебільше бузок та тіюльпани. Для того, щоби пам’ять жила у серці, не потрібні вічні вогнища, потрібно розуміння, що війна – це завжди трагедія, проходить час і вже нема переможців, а є поранена душа людства… Квіти пам’яті, щоби ніколи більше…