В Україні підняли мінімальні пенсії і прожитковий мінімум: скільки тепер отримуватимуть тернополяни

Опубліковано:
3 Травня, 2017 о 14:43

 

Сьогодні українцям проіндексували соціальні стандарти: більше ніж на 5% зросла мінімальна пенсія, прожитковий і мінімум і прив’язані до нього виплати. Так, з травня українські пенсіонери отримуватимуть не менше 1312 гривень (було 1247), а прожитковий мінімум збільшується з 1544 гривень до 1624 гривень. Сайт “Сегодня” з’ясував, хто і як “розбагатіє” в результаті індексації.

Від розміру прожиткового мінімуму залежать виплати з втрати годувальника: від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід родини на одну особу. Різницю одинока людина виплачує щомісяця.Наприклад, родина з трьох осіб має сукупний дохід в чотири тисячі гривень. На одну людину – 1333 гривні. При цьому, до першого травня прожиткового мінімуму для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривні. Після першого травня прожиткового мінімуму для дитини до 18 років становить 1777 гривень, якщо дохід родини не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

Нововведення вплине і на субсидіантів. При розрахунку субсидії в соціальній службі розраховує обов’язковий платіж для родини. Незалежно від того, скільки використовували ресурси (в межах соціальної норми), платити доведеться фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена родини ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%.

Наприклад, загальний дохід родини з чотирьох осіб – 3200 гривень. По 800 гривень на кожного. Відповідно до зазначеної вище формули, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 800/1544/2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку родина віддасть 121,6 гривні. У травні ця ж родина з мінімальною зарплатою на чотирьох заплатить за комуналку 115,2 гривні, тобто на шість гривень менше.

Від співвідношення доходу родини до прожиткового мінімуму також залежить розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає – розмір субсидії для українців збільшується.

При цьому розмір субсидії для родин з безробітними скоротиться. З середини минулого року, якщо працездатний член родини офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, враховуватимуть його дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів (наразі – 3200 гривень). Раніше для непрацюючого члена родини рахували дохід в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Читайте також

«Пенсія цьогоріч зросте щонайменше на 10%», – Роман Заставний
Пенсія – 1200 євро, а зарплата – 800: тернополянка про життя на острівній країні

Так, якщо родина з 4 працездатних осіб має сукупний дохід 10 тисяч гривень, але при цьому один з членів родини офіційно не працює, при нарахуванні субсидії вважатиметься, що родина заробляє 13,2 тисячі гривень. Тобто субсидія безробітному покладена на тому ж рівні, що й субсидія для українця з мінімальною зарплатою.

В результаті індексації також зросла і мінімальна пенсія – з 1247 до 1312 гривень. На 65 гривень підвищать всі пенсії за віком, за винятком виплат працюючим пенсіонерам. Водночас мінімальну зарплату українцям цього року не підвищуватимуть. Нагадаємо, з першого січня мінімалку підняли з 1600 до 3200 гривень.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу
20:15, 18 Липня, 2024

“Іскра проскакує значно швидше”: помічник капелана з Тернопільщини Степан Хміль про службу

Блоги

ТОП новини тернопільщини: