У Тернополі вже працюють сім котелень на альтернативних видах палива, які вже дали позитивний ефект для міста та тернополян. Завдяки виробленню тепла з інших джерел енергії вигоду зможуть отримати самі споживачі, тобто це зменшення ціни, а також окремі мікрорайони міста матимуть цілодобову подачу гарячої води, а не за графіком, як це є зараз.
В окремих будинках, а саме в тих, які обслуговує котельня, що знаходиться на вулиці Лесі Українки, 4, гаряча вода від 13 квітня подається цілодобово.
Перегляньте також:
- “Шершні Довбуша” вже знищили 8000 окупантів та сотні одиниць ворожої техніки
- На Тернопільщині викрили нарко-ділка, що залучив до “бізнесу” власних доньку та батька
Тобто мешканці будинків, які обслуговує котельня, вже нині відчувають переваги від того, що котельня працює на альтернативному паливі.
– Цілодобове подання гарячої води в неопалювальний період – дуже витратнй вид послуг. Фактично витрачається той же ресурс, що й при подачі теплоносія, і при цьому з квітня до жовтня тернополяни за опалення, звісно, не платять. А завдяки економії від роботи на «альтернативі» маємо змогу подавати гарячу воду поки що мешканцям Східного масиву цілодобово. Якщо ж котельні на альтернативних видах палива почнуть працювати в інших мікрорайонах міста, то вартість гарячої води значно знизиться, і це дасть нам змогу надавати цю послугу цілодобово в усьому місті, – підкреслив очільник міста Сергій Надал.
Читайте також
Зазначимо, що сьогодні в державі також відбуваються позитивні зміни, які дозволяють органам місцевого самоврядування встановлювати тарифи теплопостачання для населення.
Зокрема, Верховна Рада ухвалила закон щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел. Законопроект розв’язує руки місцевим радам у питаннях самостійного встановлення тарифів на тепло, виготовлене на альтернативному пальному.
Він передбачає, що тарифи на теплову енергію, яка виробляється з альтернативних джерел і використовується для потреб населення та бюджетних організацій, на 10% нижчі, ніж тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням газу. Тобто закон гарантує, що місцеві громади будуть точно економити 10 %.
Разом з тим експерти стверджують, що можлива економія навіть на рівні 30 %.