У заході взяло участь керівництво області, активісти, містяни.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Цього року відзначають 70-ту річницю із проведення трагічної для нашої нації операції «Вісла». Депортація українців з їх різних поселень, з побудованих хат з метою ослаблення української громади, асиміляції їх із поляками.
Вдень біля пам’ятника жертвам депортації пройшла панахида. Після ряду заходів, присвячених вшануванню жертв тих подій, небайдужі тернополяни о 20.30 зібралися на головному майдані міста.
Про те, як торкнулася операція «Вісла» його власної родини, розповів голова ТМО ВО «Свобода» Володимир Стаюра.
– Для мене ці події є дуже болючими, бо мого батька, дідуся, бабусю і прабабусю було депортовано. Мій дідусь, який в Перемишлі був головою «Просвіти», вже тоді приймав участь проукраїнському русі. Він так і не змирився з усіма цими подіями, був проти комунізму і перші мої книжки, які я читав про патріотизм, націоналізм – це його книжки, – розповідає Володимир Стаюра.
Як розповів політик, його батьку таки вдалося завезти діда до рідного села і навіть до рідної хати. Великий будинок, побутові споруди, з яких колись виселили їх сім’ю, досі є і його колишній господар був надзвичайно радий усе це побачити. Володимир Стаюра також розповів, що має думку здійснити мрію свого діда і повернути родинний будинок.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/d5b7164f4dfd9700912072ea4c36c950.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/0edcaf38374e570d52eeffd9b0842d94.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/36417476ebdb76b6770ba12d4301102d.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/2d7c7f342f09fe4d5033ed7d742a3f6e.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/57805dd8073c6e2b078e157325655b6e.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/f09093893b53f89b6a23fc715fd74951.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/0f19bbf0ac67f2c9138056b2b932989c.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/02/99bb0fd330cfb6cd7d961fcaf8a7c117.jpg)