Сучасні матеріали допомагають ремонтувати дороги Тернопільщини навіть за виняткових обставин

Опубліковано:
13 Квітня, 2017

Багато непорозумінь виникають з приводу проведення робіт на автошляхах, коли вирує негода. Втім, закиди про порушення технології ремонту – безпідставні. У цьому запевняють у Службі автомобільних доріг у Тернопільській області.

За словами шляховиків, сучасні матеріали, які використовують при ремонті, виготовлені з врахуванням несприятливих зовнішніх впливів. На замовлення Служби доріг ремонт проводиться з дотриманням ДСТУ. Так,коли температура повітря сягає 10градусів за Цельсієм, дорожні господарства ретельно очищують поверхню, де буде встелений новий асфальтобетон. Для надійного щеплення нового асфальту зі старим на дорогах Тернопільщини використовують бітумну емульсію.Читайте також

Шляховики капітально ремонтують дорогу у Золотопотіцькій громаді

Це рідина, яка отримана шляхом змішування бітуму з водним розчином емульгатора за наявності кислоти. Під час розпаду емульсії (від 10 до 25 хвилин) на поверхні шару асфальтобетону утворюється тонка плівка з бітуму і невелика кількість води. Вона захищає поверхню існуючого шару від проникнення вологи в конструктив дорожнього одягу.

Аби не перекривати рух транспорту на ремонтованих ділянках на тривалий час, дорожники Тернопільщини використовують швидкорозпадну емульсію ЕКШ-40. Вона складається на 40% з бітуму і на 60% – з водного розчину емульгаторів. Вона утворює захисний шар покриття лише за 10-25 хвилин.

Інколи під час дорожніх робіт погода робить «сюрприз» у вигляді опадів. Та застосування швидкорозпадної емульсії допомагає дорожникам не переривати роботу за виняткових обставин. Під час встелення гарячої асфальтобетонної суміші (140-150 градусів за Цельсієм) незначна кількість вологи, яка утворюється на поверхні вже сформованої бітумної плівки, швидко випаровується. Це ж відбувається, якщо на емульсію випали атмосферні опади.

В процесі випаровування вологи яка-небудь шкода новому покриттю не завдається.

Зважаючи на вищевказані обставини у Службі автодоріг закликають громадян не хвилюватися: дорожники приймають лише ремонт, проведений згідно ДСТУ, з врахуванням гарантійних термінів.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: