Дорогі наші депутати — порівняння декларацій «топів» Тернопілля

Опубліковано:
4 Квітня, 2017

31 березня завершився бум подання декларацій державними службовцями до НАЗК. Тож сьогодні маємо змогу оцінити, хто і скільки заробив з наших обранців.

Хто скільки заробив і наскладав

Ми провели оцінку статків депутатів. Для об’єктивної оцінки підбивався баланс усіх коштів, які депутати заробили, тримали у готівці у різних валютах. З метою спрощення складання рейтингу всі кошти переводилися у гривню за поточним курсом. Враховувалися усі задекларовані кошти, які заробила депутат і його родина.

Рейтинг найзаможніших депутатів очолює представник “Народного фронту” і колишній міський голова Тернополя Роман Заставний. Сумарно, враховуючи готівкові і зароблені кошти, родина Заставного тримає на сьогодні згідно декларації трохи більше 34 млн. З цих коштів народний обранець майже мільйон заробив, працюючи депутатом, отримуючи гонорари та інші виплати від бізнесу, де є співвласником. Трохи більше 33 млн грн народний депутат тримає у готівці.

Почесне друге місце займає представник БПП Микола Люшняк. Заробив і наскладав разом з родиною майже 6 млн грн. При цьому більша частина грошей прийшла від пов’язаного з депутатом чи родиною бізнесом. Натомість готівки трохи більше ніж 990 тис грн.

Трійку найзаможніших депутатів закриває нардеп від “Самопомочі” Тарас Пастух, що заробив та наскладав близько 5,8 млн грн. Приблизно 3,1 млн грн родина Пастуха і він сам зберігають у готівці у різних валютах. Основним же годувальником сім’ї є дружина, яка за рахунок підприємницької діяльності принесла до сімейного бюджету майже 1,5 млн грн. Нагадаємо Тарас Пастух уславився тим, що свого часу жалівся на низьку депутатську зарплату і розповідав, що у його бізнесі бухгалтер отримує більше.

Брат тернопільського губернатора і народний депутат від БПП Олег Барна разом з родиною заробили і наскладали трохи більше 2,4 млн грн. З цих коштів 767,5 тис грн припадає на зарплату депутата, пенсії членів родини, стипендії. 1,6 млн грн депутат та родина тримають у готівці.

Свободівець Михайло Головко сумарно має разом з родиною трохи більше 1,7 млн грн. При цьому 158 тис припадає на зароблені кошти та отримані доходи. Трохи більше за 1,5 млн грн депутат та члени його родини тримають у готівці.

Другий “знизу” за статками Тарас Юрик, що разом з родиною задекларував трохи більше за 1,5 млн грн. З цих коштів 288 тис припадає на доходи різного виду, в основному депутатську зарплату, і 1,2 млн грн готівкових коштів.

Найбіднішим згідно декларації виявився представник “Народного фронту” з Козової Володимир Соляр, який не має готівки, а лише зароблені кошти у розмірі майже 184 тис грн.

null

 Фото з мережі Інтернет

Хто на чому їздить?

У депутатів дуже слабка пам’ять і погано з арифметикою. Особливо це помітно, коли в декларації вносять відомості про засоби пересування, та їхню вартість. Більшість депутатів, не знають, скільки коштують їхні 2-3 річні автомобілі. А у тих нардепів, що пам’ятають скільки віддали за машину, чомусь ціна нового авто за декларацією значно менша за ціну вживаного аналогічного авто на сайтах з продажу автомобілів.

Найбільш близьким до реальності виявився представник “Народного фронту” Володимир Соляр, у користуванні родини якого є три авто. Mitsubishi L200 (2008),  Mitsubishi OUTLANDER (2006) та позашляховик Jeep GRAND CHEROKEE (1993). Задекларована ціна лише на 20-30 % відрізняється від тієї, яку можна зустріти відкривши оголошення газети РІА, наприклад.

У інших народних обранців від Тернопільщини з цим проблеми.

Колега Соляра по “Народному фронту” Роман Заставний зареєстрував AUDI Q7 (2013), ціна якого йому невідома.  Сьогодні на ринку такі вживані авто продаються за 1-1,5 млн гривень в залежності від комплектації. У власності депутата є також старенький мотоцикл “Восход” 1987 року, вартість якого можна оцінити у 5 тис грн.

Микола Люшняк Не пам’ятає вартості Volkswagen Multivan (2013) та престижного VW Phaeton (2015), яким користується його дружина. Перша машина коштує на сьогоднішній момент близько 1 млн грн, а друга 1,7 млн грн. Загалом же автопарк родини Люшняків можна оцінити у 2,7 млн грн.

Тарас Пастух оцінює свій VW Passat 2013 року у 350 тис грн станом на 2015 рік, коли він і придбав цю машину. Проте простий аналіз оголошень показує, що навіть через два роки таке авто коштує близько 550 тис грн, тобто на 200 тис більше.

Олег Барна офіційно їздить на старенькому Форд Сієра 1987 року, який в залежності від стану може коштувати від 33 до 57 тис грн.

Михайло Головко задекларував два джипа Honda CR-V 2012. Перший оформлений на нього, а другий на дружину. Обидві машини коштували на момент придбання, згідно декларації близько 300 тис грн. Проте ринок каже, що сьогодні таке авто може коштувати близько 550 тис грн за штуку.

Тарас Юрик не знає, скільки коштує Тойота Camry 2014 року. На сьогодні таке авто того ж року випуску буде коштувати близько 600 тис грн.

Загалом автопарк усіх тернопільських нардепів можна оцінити сумою у майже 7 млн грн.

Хто має найбільше землі і де живе

Серед найбільших землевласників Микола Люшняк, що разом з родиною має 7 земельних ділянок площею 7635 м2,  Олег Барна – спільно з родиною володіє 4 ділянками загальною площею 6503 м2,  Тарас Пастух – має 8 земельних ділянок загальною площею 5723 м2, Роман Заставний – разом з родиною володіє 4 земельними ділянками загальною площею 4748 м2..

Роман Заставний також має дві квартири і два будинки загально площею 1658 м2.. Друге місце за кількістю житлової площі у власності має Микола Люшняк, що разом з родиною володіє 1370,5 мжитлової площі Тарас Пастух має житлової нерухомості трохи більше 250 м2. Найбільш скромним виявився Михайло Головко, у якого є лише квартира на 64 м2. Олег Барна та родина мають дві квартири по 77,4 м2. Тарас Юрик разом з родиною володіє квартирами 73 і 52,6 м2.

Загалом аналіз декларацій дозволяє з впевненістю сказати, що народні депутати живуть в Україні доволі непогано, на фоні решти населення. При цьому навіть ті, хто виступає у ролі “бідних борців” за права людей. Навіть найскромніші депутати мають значні заощадження у готівці, а також отримують великі знижки при покупці престижних авто. 

Економічний аналітик Федір Тищенко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: