Створення госпітальних округів на Тернопільщині не передбачає закриття медичних закладів, – голова облради

Опубліковано:
30 Березня, 2017
На сьогодні здійснюються кроки до реформування медицини в Україні. Відтак, перший етап цього процесу вже стартував із січня 2017 року, його основною метою є перехід до страхової медицини.

– На п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку виступала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і вона чітко зазначила, що в цьому році повинна запрацювати система страхової медицини і для цього ми повинні зробити певні кроки. Зокрема, ми маємо наповнити медицину тими необхідними медпослугами, які гарантує страхова медицина. І в контексті цього створюються госпітальні округи в нашій області. Вони мають звичайно свій перспективний план розвитку, мають вимоги, але їхнє створення не передбачає закриття медзакладів, навпаки – сьогодні ми зобов’язані раціонально використати ресурс. Такий крок в реформуванні є вкрай важливим, адже він дозволить не розвалити ту медицину, яку вже маємо, а вдосконалити її, – прокоментував голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.Читайте також

Віктора Овчарука обрано віце-президентом Української асоціації районних та обласних рад

Також, за його словами, станом на сьогоднішній день не вистачає близько 60% медичних кадрів. Однією з причин цього є брак місць в наявних медзакладах:

– Нам не вистачає близько 60% медиків. Створенням госпітальних округів ми зробимо одну базу, яка даватиме змогу утримувати цих лікарів. Крім того, з усіх лікарень, які входитимуть до госпітальних округів, буде складатись госпітальна рада. Це означає, що лікарі самі на місцях вирішуватимуть як розвиватиметься їх госпітальний округ, як використовуватимуться лікарні, які входять до цих госпітальних округів, – зазначає очільник облради.

До слова, у Тернопільській області згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Тернопільської області», є 4 госпітальні округи: Тернопільський, Бережанський, Кременецький та Чортківський.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: