Точкою відліку народження цього Музею можна сміливо назвати 1986 рік, коли начальник обласного управління культури (світлої пам’яті) Олександр Бачинський видав наказ про створення на базі Копиченецького міського будинку культури Музею історії театрального мистецтва Тернопільщини. Голос режисера Ореста Савки нарешті було почуто. Та один Бог знає, скільки митцю довелось походити та пооббивати пороги не однієї тодішньої інстанції, перш ніж з’явився цей наказ. А скільки було вкладено у цю справу здоров’я та енергії! Однодумців і тих, хто вірив у мрію та ентузіазм Ореста, було не так багато. Але вони були! Це художники, режисери, актори, краєзнавці тощо.
Читайте також
Перегляньте також:
- Як потрапити в екіпаж танка “Leopard”
- Керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда взяв участь у Західноукраїнському бізнес-форумі
Музей історії театрального мистецтва – це кілька тематичних залів: «Зародження театру», «Шкільний театр» (театр доби козацького бароко), «Тернопільські театральні вечори» під режисурою Леся Курбаса і Миколи Бенцаля, театр товариства «Українська бесіда», є стенди, які присвячені музичній Тернопільщині, експозиція про заснування і розвиток Тернопільського обласного музично-драматичного театру ім.. Т. Шевченка. Одна з кімнат представляє фото, афіші, ляльки Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки. Є тут документальні матеріали про народні театри Заліщик, Кременця, Підволочиська, Бучача, Чорткова, Шумська, Теребовлі, Борщева, Збаража, Копиченець, сіл – Озерної та Великого Глибочка. А ще – історія створення Львівського ім.. Марії Заньковецької та Дрогобицького ім..Юрія Дрогобича. Експозиції «Богдан Лепкий і театр», «Нашого цвіту по всьому світу».
«Такого музею в Україні нема ніде, за винятком, ясна річ, державного музею театру і кіно в Києві, – написав у відгуку Ростислав Пилипчук, ректор Київського державного інституту театрального мистецтва ім.. І. Карпенка-Карого. – Ця унікальність регіонального музею надає йому особливої привабливості, недаремно його так часто відвідують не тільки місцеві жителі, а й приїжджі». До речі, а ви були у цьому музеї?