Тернопільський став – за фосфати відповідальний кожен, вони містяться у більшості засобів для миття

Опубліковано:
8 Березня, 2017 о 20:27

Зима найбільше безпечний період для головної водойми міста Тернополя. Зимою життя у ставі частково завмирає, але з настанням тепла повернуться усі проблеми здоров’я нашого озера. Здається, що боротьба із забрудненням та за якість води це справа спеціалістів, але до проблеми «цвітіння води», надмірного росту і розкладу рослин у водоймі, зменшення кількості кисню та, відповідно, кількості риби, має відношення кожен з нас, адже однією з причин такого становища називають надмірний вміст у воді фосфатів.

Фосфати це добриво, яким харчується водні рослини та синьозелені водорості. У воду вони потрапляють разом з водопровідною водою, навіть, після очищення на водоочисних комплексах. Найбільш поширеними у використанні є фосфат натрію, кальцію і калію.Фосфат натрію використовується як розпушувач для тіста, а у медицині, як проносне і, як пом’якшувач води, входить до пральних порошків.

Читайте також

Тернопільський став від браконьєрів охоронятиме муніципальна поліція
В Тернопільський став впав літак (Фото)

Фосфат кальцію входить до складу кісток і зубів, а також входить до складу зубних паст.

Фосфат калію має робити воду м’якшою, це компонент засобів для миття, шампунів, а також використовується в харчовій промисловості, як антиоксидант та бактеріоцидна речовина.

Усі перераховані вище фосфати важливі для життєдіяльності організмів. Але потрапляючи у прісні водойми фосфати провокують надмірний розвиток планктону та «цвітіння води», що провокує загибель риби і раків, так як надзвичайно бурхливо ростуть водорості та вища водна рослинність, які активно використовують розчинений кисень у воді.

Уявіть, щодня тисячі людей Тернополя та його околиць перуть порошками з фосфатами, миють посуд засобами з фосфатами! Науковці кажуть, що навіть з полів, де фосфати використовують, як добриво, менше потрапляють у воду фосфатів, ніж з стічних вод населених пунктів.

Кожна людина, яка поцікавиться складом гелю для посуду, шампуню, зубної пасти або порошку для прання і відшукає серед пропонованих такі, які не містять фосфати, суттєво зменшить потрапляння фосфатів у воду, відповідно допоможе скоріше повернути здоров’я нашому Тернопільському ставу і водній системі області. Слідкувати потрібно і за кількістю порошку, яким перуть одяг, адже часто господині насипають його понад міру. А також згадати, що сода та гірчичний порошок дозволяють безпечно помити посуд та не залишають хімічної плівки на склі.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мирослав Домбрович
20:02, 14 Липня, 2024

Мирослав Домбрович: «Ворог розуміє лише силу, тому нам треба зміцнюватися та давати відсіч»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: