«Можливості, яких не можна втратити» – під таким гаслом у Жешуві (Польща) відбувся ювілейний Х форум «Європа-Україна». Головна його місія – сприяти модернізації та розвитку потенціалу нашої держави, аналіз реформ, які відбуваються в Україні. Голова обласної ради Віктор Овчарук представив на форумі економічний та туристичний потенціал Тернопільщини.
«Тернопільська область є унікальною за своїм значним природно-ресурсним потенціалом: високопродуктивним земельним фондом, розвіданими запасами мінеральних вод, лісовим фондом, з можливістю їх раціонального використання під час здійснення інвестицій та провадження бізнесу, – зазначив Віктор Овчарук. – Наш трудовий потенціал виражений 42-% економічно активного населення та гарантує забезпечення достатньою кількістю кваліфікованих кадрів, у першу чергу, економічного та професійно-технічного спрямування. Тернопільщина – один з провідних центрів освіти, який вже досяг визнання в цілому світі. Щороку вищі навчальні та професійно-технічні заклади готують понад 20 тисяч кваліфікованих спеціалістів, у нас найдосвідченіший професорський склад викладачів, нашим науковцям заздрять найвідоміші виші світу. Наш край має реальні можливості для налагодження та успішної реалізації міжнародної співпраці та залучення інвестицій у різних галузях – сільському господарстві, освіті, туризмі, культурі. Позиція обласної влади одностайна – створення сприятливого інвестиційного клімату».
Перегляньте також:
- Газовики Тернопільщини взяли участь у професійному паломництві
- Міністром закордонних справ став уродженець Тернопільщини Андрій Сибіга
На форумі обговорювалися нові можливості та ключові моменти подальшого співробітництва у різних сферах, а також реалізацію спільних проектів в рамках Програми Транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна». Йшлося також і про збереження пам’яток культури та історії однієї держави на території іншої як один із проявів взаємоповаги один до одного, про розширення співпраці у галузі освіти та нових технологій.
У Жешуві очільник обласної ради взяв участь у презентації інсталяції фотовольтаїчної станції, яка переробляє сонячну енергію на електричну. «З кожним роком попит на відновлювальні та екологічні джерела енергії постійно зростає, – наголосив Віктор Овчарук. – Увесь світ намагається використовувати енергію сонця, вітру, води тощо. Це вимога часу та реальні кроки для того, щоб зберегти навколишнє середовище. Для України, яка пережила Чорнобильську катастрофу, це питання є дуже надзвичайно актуальним. Досвід Польщі для нас є дуже важливим – наші країни розташовані поруч, у практично одному кліматичному поясі. Відтак, можна і варто скористатися досвідом сусідів».
Делегація з Тернопільщини ознайомилася із діяльність Підкарпатського науково-технологічного парку – масштабного інноваційно-технологічного центру. У ньому, завдяки лояльній політиці у податковій системі для різних фірм та підприємств, створені умови, максимально сприятливі для науково-технічних інноваційних проектів, виконуваних спільними зусиллями наукових центрів і промисловості. До слова, аеропорт Жешув-Ясьонка є одним із сегментів цього технологічного парку.
«Розумію, що така значний прорив розвитку воєводства є результатом і значної допомоги Європейського Союзу, – додав Віктор Овчарук. – Тільки на розвиток науково-технічного парку спрямовано понад 1 мільярд євро – це 80 відсотків вартості. Відтак, маємо розуміти – без пошуків додаткового фінансування, активної участі у міжнародних грантах зрушити ситуацію буде складно. А у цьому питання багато що залежить не тільки від влади, а й від громади. Маємо розуміти, що успіх – це спільна праця усієї нашої спільноти. Нам справді є чого повчитися у поляків».
Віктор Овчарук подякував польській стороні за обмін досвідом та наголосив, що перед Україною також відкриваються усе нові можливості, які створює Угода про асоціацію з Європейським Союзом.