У 108-му річницю з дня народження одного із найяскравіших в історії України політичного діяча, одного з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голови Проводу ОУН-Б Степана Бандери у Тернополі пройшли кілька урочистих заходів. Один із них – в Українському домі «Перемога». Там зібралися люди, які цінують патріотизм Бандери та керуються його поглядами. Перед публікою виступили науковці, історики, які вивчали життя Бандери, серед них – Святослав Липовецький.
Читайте також
Перегляньте також:
- Шахрай продав тернополянину неіснуюче обладнання за 147 тисяч гривень
- Тернопільщина стала лідером антирейтингу за розміром пенсій в Україні
«Бандера – означає «прапор», а ще – народився націоналіст – 1 січня – у той самий день, коли народився і священомученик Боніфацій, якого відправили на схід за мощами святого, та коли прибув туди – на сході йому відрубали голову і замість мощей передали його голову. Можемо провести паралель із життя Степана Бандери, адже він, якоюсь мірою теж був як мученик. Також ім’я Степан – це ім’я першого християнина – мученика. І батько – Андрій Бандера, мав би назвати свого сина Йосипом, адже народився він у день ближчий до Дня Йосипа, проте вибрав таки ім’я Степан. Гадаю, усе це якось символічно: Бандера – як «прапор», Бандера – як «мученик», – зауважує Святослав Липовецький.
Представники влади наголошували, що Степан Бандера залишив українському народу у спадок свої роботи, де писав, як боронити і розвивати Україну, тому кожному варто цими роботами поцікавитися і щось для себе почерпнути.