Як Мариновський підставив райони, передавши зразки фальшивих протоколів

Опубліковано:
29 Грудня, 2016

Комісія Федерації футболу України за результатами перевірки матеріалів підготовки звітно-виборної конференції Тернопільської обласної федерації футболу (ТОФФ) виявила кричущі факти недотримання статутних вимог, які могли б призвести до прийняття нелегітимних рішень та обрання нелегітимного голови Тернопільської федерації.  

Як виявила комісія, близько 95 відсотків протоколів колективних членів фактично сфальшовані.

– Висунення делегатів від переважної більшості колективних членів ТОФФ відбулося зі значним порушенням статутних вимог організацій. Відповідно до них рішення про висунення делегатів мали прийматися конференціями та загальними зборами організацій-членів ТОФФ. Наявні протоколи колективних членів свідчать про те, що рішення про обрання делегатів на конференцію ТОФФ приймали органи, що не наділені відповідними повноваженнями, – зазначив генеральний секретар ФФУ Юрій Запісоцький. 

Читайте також

Володимир Мариновський: «Футбол – поза політикою»
Тарас Юрик: «Огидні замовні статті паплюжать футбольну Тернопільщину»

Як тільки в обласній федерації футболу дізналися, що у діючого голови ТОФФ Володимира Мариновського може бути конкурент, той через своїх працівників, а в окремих випадках і особисто, розіслав колективним членам області типовий витяг з протоколу про обрання трьох делегатів на VIII звітно-виборну конференцію та висунення кандидата на голову федерації. Як під копірку колективні члени протягом кількох днів виконали прохання Мариновського і надіслали протоколи в офіс ТОФФ. На цьому етапі діючий голова обласної федерації ввів більшість колег з числа колективних членів в оману, адже у левовій частині заповнених протоколів чорним по білому вказано, що відповідних делегатів обрано на засіданнях виконавчого комітету. Натомість, піднявши статутні документи кожного з колективних членів, стало зрозумілим, що виконавчі комітети не наділені повноваженнями на висунення делегатів на обласну конференцію. 

Щоб не бути багатослівним, візьмемо для прикладу Зборівську районну федерацію футболу (ЗРФФ), яка є колективним членом ТОФФ і яку очолює Володимир Мандзюк. Федерація футболу Зборівського району працює на основі головного свого документу – статуту.

Погортавши цей документ, знаходимо пункт 5.3, в якому чітко вказано, що, цитуємо, «обрання делегатів на Конференцію вищого керівного органу, де ЗРФФ є колективним членом, відбувається виключно на конференції».

Натомість 21 жовтня до обласної федерації футболу надходить витяг з протоколу №2 засідання виконавчого комітету Зборівської районної федерації футболу, де вказано трьох делегатів на обласну конференції.

Невідповідність статуту призвела до того, що було порушено права членів Зборівської районної федерації футболу, в яких були, напевно, свої думки щодо як делегатів на конференцію, так і кандидата на голову ТОФФ.

Подібно до Зборівської федерації вчинили більшість голів районних федерацій, порушивши своїх статути. Схожі ситуації мали місце і з колективними членами ТОФФ з числа футбольних клубів. У них висунення делегатів мало відбутися на загальних зборах, натомість вони передали в Тернопіль знову ж таки протоколи виконавчого комітету, при тому, що відповідно до їх статуту такого робочого органу в них просто в природі не існує.

Зі слів кількох голів районних федерацій та клубів стало зрозумілим, що провина їхня лише в тому, що вони послухали голову ТОФФ Володимира Мариновського, який надіслав їм готові протоколи, оперативно їх заповнили та надіслали до обласного центру. Представники на місцях, на жаль, не належно знають свої ж статути, тому пішли на поводу в пана Мариновського.

Так чи інакше, навіть якби звітно-виборна конференція відбулася, її результати управління юстиції Тернопільської області не прийняло б, адже сама процедура її проведення в частині обрання делегатів відбулася зі значними порушеннями. Щоб цього не трапилося, Федерація футболу України рекомендує ТОФФ перенести звітно-виборну конференцію, яку призначено на 17 січня 2017 року, на пізніший термін.

ФФУ чекає відповіді від Тернопільської обласної федерації футболу до 10 січня наступного року.

А якщо її з Тернополя не надійде, всі напрацювання спеціальної комісії буде передано на розгляд Контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України, рішення якого, очевидно, вже не будуть носити рекомендаційного характеру… 

До слова, Володимир Мариновський уже одного разу проколовся, кілька днів тому розмістивши в одній з тернопільських газет статтю, що його знову і вкотре обрали головою Тернопільської обласної федерації футболу. Хлопе, не каже гоп, поки не перескочиш. У даному випадку все потрібно робити згідно з буквою закону, і тоді до легітимності самої конференції не буде жодних питань…

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги
Найбільше читають: