В Українських школах діти навчатимуться 12 років. Кабмін схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування середньої освіти “Нова українська школа”. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневчи зауважила, що наразі лише 10% батьків задоволені станом нинішньої школи, а також 15% вчителів, 8% директорів шкіл. Змін у середній освіті хочуть 76% українців. Згідно з концепцією нової української школи, планується перехід на 12-річне навчання і старт нової української школи вже у 2018-2019 навчальному році. Концепція передбачає перехід від школи знань до школи компетентностей.
“Це не означає, що в школі пропадуть знання. Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю – діти вже не йдуть в школу за знаннями, для цього є Інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику”, – пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Перегляньте також:
- У Тернополі збили 17-річного юнака
- У Теребовлі урочисто відкрили реконструйований міст для транспорту
«Я не згідна з таким реформуванням української школи. Сьогодні покоління молоді таке, що в 11 класі діти уже не можуть всидіти на уроках, а що говорити про 12-ий клас? Тим більше, останнім часом усе більше школярів ідуть зі школи після 9-гокласу, аби далі здобувати освіту в училищах чи коледжах, тому не вважаю, що 12-ий клас – це доцільно», – каже тернополянка Олена Хрущак.
«Я вважаю, що 12 класів для сучасних дітей – це забагато, але схвалюю те, що акцент у школах робитимуть не на накопичуванні знань, а на умінні їх практично застосувати», – зауважує тернополянка Євгенія Підставна.