Юрій Ништа: «Держслужба нині не для великих заробітків – хочеться реально полегшити життя людей»

Опубліковано:
14 Грудня, 2016 о 08:43

Юрій Ништа, як і більшість інших членів команди голови ТОДА Степана Барни, прийшов на держслужбу в травні минулого року, коли очолив Теребовлянську РДА. Як сам зізнається, прийшов із бізнесу не заради високих заробітків, адже не той нині час та й не та посада — хотів реально допомогти району, полегшити життя людей. І за короткий час вдалося вже чимало. Та слово самому голові РДА. 

Внесок у інфраструктуру — внесок у майбутнє!

— Часу розкачуватися у нас не було, фактично, з першого ж дня довелося вирішувати проблеми, і часом такі, що «висіли» роками, — пояснив Юрій Михайлович. — Як приклад наведу школу-довгобуд у селі Соколів. На її відкриття місцеві селяни чекали чверть століття, а ми довели, що коли працювати спільно і віддано, то можна вирішити будь-які проблеми. У січні цього року школу здали в експлуатацію, а відкривати її навіть приїхав Президент України Петро Порошенко. На завершення робіт ми залучили 5 мільйонів гривень з Держфонду регіонального розвитку та ще 0,5 млн. грн. додали з бюджету району.

Тепер маємо у Соколові зразкову школу з сучасним комп’ютерним класом та спорзалом з ігровим спецпокриттям. Ми також відремонтували дорожнє покриття на вулиці, що веде до школи, облаштували тротуар. Крім того, поремонтували в селі приміщення для відкриття пожежної частини і подарували їй спецавтомобіль ЗІЛ-131.

Маємо у Соколові зразкову школу з сучасним комп’ютерним класом та спорзалом

І за поточний рік це не одне схоже відкриття. У Микулинцях розпочали роботи поліцейська станція та пожежно-рятувальний пост. У Ласківцях — центр культури і дозвілля з сучасним комп’ютерним залом, бібліотекою та залом для занять хореографією і танцями. У Струсові — пункт екстреної медичної допомоги, який покриває всю північно-західну частину району.

Цьогоріч ми також залучили до району близько 3,5 млн. грн. з Держфонду регіонального розвитку. За ці кошти здійснюється реконструкція очисних споруд Микулинців. Загальна вартість проекту 5 млн. грн. і він фінансується у співвідношенні 70%/30% з Держбюджету та місцевого бюджету.

Ще понад 5,8 млн. грн. надані району в рамках субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Ці кошти залучені на енергозбереження — утеплення фасадів та заміну вікон і дверей у школах, дитячих садочках, будинках культури і тощо.

 

Лікарня — гордість району

— Суттєві капіталовкладення ми зробили і в районну лікарню. Лише з початку цього року з різних джерел витратили на неї близько одного мільйона гривень. Тепер там в кожній палаті здійснено сучасні євроремонти. Лікарня обладнана комп’ютерним томографом, апаратом для проведення операцій на варикозно-розширених венах, висококласною діагностичною лабораторією, де можна зробити аналізи та всі види обстежень, що не поступаються рівню найкращих аналогів обласного центру, а також сучасним пологовим відділенням.

Районна лікарня обладнана комп’ютерним томографом, спецапаратом та висококласною діагностичною лабораторією

Нарешті вдалося відкрити терапевтичне відділення райлікарні у с. Ілавче. Там, фактично, уже 20 років функціонувала лікарня, яку фінансувала німецька благодійна місія із містечка Білефельд. Щоправда, до останнього часу вона діяла більше як реабілітаційний центр. І ось цьогоріч медзакладу надали статус відділення районної лікарні.

 

Взялися за дороги, що не бачили ремонту… три десятиліття

— Негайного втручання потребували і дороги району. Деякі з них, як наприклад у селі Вербівці, не ремонтувалися понад три десятиліття, і коли там розпочалися роботи, то люди просто плакали.

За цей рік поточний ямковий ремонт проведено на 7-кілометровій ділянці від Струсова до музею-садиби Йосипа Сліпого у с. Заздрість. Разом з Іванівською громадою відремонтували п’ятикілометрову ділянку на в’їзді до с. Ілавче. Ямковий ремонт також здійснено на 25-кілометровій ділянці дороги Теребовля — Білобожниця. Поточний ремонт також проведено на дорогах Могильниця — Ласківці (1,5 млн. грн.), Городище-Зарваниця-Бучач та на 30-кілометровій ділянці Галич — Сатанів.

 

Співпраця з громами — нова сторінка держслужби

— Нині на території Теребовлянського району існують аж чотири об’єднані територіальні громади (не в складі громад залишаються лише сім сільських рад та одна селищна). Дуже важко було поділити між новоствореними громадами ресурси та об’єкти району, але, на щастя, «зламані списи» вже позаду і тепер у нас нормальні ділові стосунки. У 2016-ому на розвиток громад з Держбюджету район отримав понад 30 млн. грн., які ми й розподілили між громадами. Такі великі кошти — заслуга реформи децентралізації.

Найбільша серед районних громад — Теребовлянська, поки найбільша й в усій області. Ця громада об’єднує 26 населених пунктів, включаючи й райцентр Теребовлю, а на її території проживають 31,5 тис. людей. На розвиток громади з Держбюджету ми передали майже 15 млн. грн. За ці кошти здійснюється капремонт Теребовлянської ДЮСШ, Лошнівського будинку культури та ЦПРДЮ, а також ремонти доріг на вулицях Грушевського та Миколаєнко в Теребовлі. Кошти вклали і в розширення матеріально-технічної бази Теребовлянського КП.

Цьогоріч на розвиток громад з Держбюджету район отримав понад 30 млн. грн., які були розподілені між чотирма громадами

Наступна громада — Іванківська — об’єднує чотири населених пункти та 3100 людей. Громаді на розвиток надано з Держбюджету 4 млн. грн. За ці кошти здійснюється капітальний ремонт даху школи в с. Ілавче, реконструкцію приміщення для адмінбудинку та будинку культури в с. Сороцьке, а також ремонт частини дороги в с. Глещаве.

Золотниківська громада об’єднує 20 населених пунктів та 8 тисяч людей. На її розвиток було виділено майже 5,6 млн. грн. Ці кошти використані для реконструкції котельні Бенівської та ремонту Бурканівської та Золотниківської ЗОШ і дитячого садочку в с. Багатківці та ще кількох селах, реконструкцію покрівлі та утеплення фасаду адмінбудинку, а також водогону в Маловодах. Крім того, за ці кошти відремонтували частину приміщення під поліцейську станцію, закупили оснащення для пожежних та місцевого комунального підприємства.

Нарешті Микулинецька громада об’єднує сім населених пунктів, у яких проживає 8 тисяч людей. На її розвиток виділено 3,68 млн. грн., за які виконані капремонти у школах сел. Заздості та Ладичина, а також частину робіт на вищезгаданому водогоні у Микулинцях.

До речі, саме у Микулинцях почала діяти перша в районі опорна школа. На школу вже виділено з держсубвенції на розвиток опорних шкіл 1,5 млн. грн. на створення сучасних класів біології та хімії, а ще 1,5 млн. грн. надійде найближчим часом. Школі також подаровано комп’ютерний клас та автобус.

 

Допомога для війська — у пріоритеті

— У районі створена спілка учасників АТО Теребовлянщині і ми завжди намагаємося першочергово вирішувати усі проблеми, які піднімають на її засіданнях. Будь-який учасник АТО або члени його сім’ї можуть звернутися до мене з питань, що їх хвилюють, і ми, по мірі можливостей, їх вирішимо. Особливо це стосується актуального нині питання — забезпеченням учасників АТО землею.

 

Ми відкрили меморіальні дошки усім шести загиблим у військових діях на Сході мешканцям Теребовлянщини. Намагаємося моніторити і вирішувати всі нагальні проблеми їх сімей. Співпрацюємо з вищеназваною німецькою місією і забезпечуємо на свята родини загиблих якісними продуктовими наборами.

Відзначу, що Теребовлянський район завжди був одним із лідерів за темпами мобілізації, навіть у найважчі періоди проведення АТО. Гадаю, що районний військовий комісар Олександр Кравець — справді на своєму місці і працює дуже плідно та фахово.

Відновлюється на території району і військова частина, у якій будуть служити 600-800 зброярів. Ми розпочинали з розчищення цілком занедбаного приміщення і території, тепер здійснюємо ремонт паркану, а на черзі відновлення казарми, котельні та їдальні.

 

Проблеми прочан — на контролі у голови Теребовлянського району

— Для нас дуже важливо полегшити шлях прочан до Зарваниці як під час Всеукраїнської прощі, так і під час інших духовних заходів. Для цього обладнуємо на шляху спеціальні бесідки, ремонтуємо дороги та продовжили автостоянку поблизу духовного центру. Хочу висловити вдячність місцевим фермерам, які дуже допомагають під час підготовки до прощі.

Крім того, у Теребовлянській військовій частині обладнали для духовних потреб військових капличку з Образом Матері Божої Теребовлянської.

 

Плани на 2017-ий

— Головними пріоритетами на 2017-ий рік ми обрали три об’єкти районної інфраструктури. По-перше, хочемо знову запустити 25-метровий плавальний басейн, де, до речі, плануємо розмістити сучасний тренажерний зал. Для цього підготували вже проектно-кошторисну документацію і тепер чекаємо фінансування з Держфонду регіонального розвитку.

Двома іншими проектами є реконструкція даху та фасаду центральної районної бібліотеки та будівництво біоенергетичного комплексу в с. Соколів.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: