У школі села Тилявка Шумського району реставрують музей Уласа Самчука, який відкрили ще 27 вересня 1993 року.
Письменник був родом із села Дермань (сьогодні Рівненської області), але у 1913 році, коли Уласові було вісім років, його сім’я переїхала в Тилявку, то ж там був його другий дім. Тому місцеві жителі раді, що в їхньому селі є музей на честь цієї видатної постаті.
Перегляньте також:
- Тернопіль втратив ще одного Героя: зупинилося серце Андрія Іванціва
- У Тернополі трагічно загинуло подружжя Давидовичів
Наразі музей реставрують та замінюють там вікна. Дбає про музей його керівник, Петро Дмитрович Панасюк, який просто живе цією справою і намагається як тільки можна вдосконалити музей. «У 1994 році на Україну приїхала делегація з Канади на чолі з дружиною Самчука – Євгенією Пастернак, яка опікувалась музеєм Уласа Самчука, відкритим в Канаді після смерті митця. Делегація мала намір передати речі з канадського музею на Україну і Євгенія Пастернак шукала місце, куди було б найкраще перевезти експонати: в Киїів, у Рівне, чи в Дермань, де народився письменник, але тоді Жулинський порадив передати ці речі саме у Тилявку. Завдяки цьому ми маємо книги із власної книгозбірні Уласа Самчука, серед яких близько 60% книг були подаровані письменнику українською діаспорою – з авторськими підписами.
Ми навіть маємо одяг Самчука, от скажімо, на кріслі висить його піджак. Маємо друкарську машинку, на якій він друкував свої твори в Канаді й у нас є навіть уривки творів, які письменник надрукував, називаємо їх рукописами. Є також фото світлин відкриття музею ім. Уласа Самчука у Торонто. Маємо й особисті речі родичів та друзів письменника та чимало інших цікавих експонатів», – розповідає Петро Дмитрович Панасюк.
Реставрацію музею планують завершити найближчим часом.