Поляки підготували два перших позови про реституцію в суди Львова і Тернополя

Опубліковано:
21 Листопада, 2016 о 15:58

У Польщі підготовлені до подачі в суди Львова і Тернополя перші два позови про повернення польських маєтків, які знаходяться на території України. Їх власники заявляють про готовність скористатися правом реституції. Про це повідомляє польське видання Prawica пишуть Новини Закарпаття.

Повідомляється, що така можливість у європейців з’явилася після того, як Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС. Слідом підуть ще два позови, які попрямують до Києва і Харкова.Реституція (від лат. Restitutio – відновлення). У міжнародному праві – форма матеріального відшкодування збитку в результаті неправомірного міжнародного акта шляхом відновлення стану, що існував до його скоєння. Може здійснюватися різними способами.

“Ми і не думали готувати перші позови до різних судів, створюючи таким чином прецеденти у віддалених один від одного регіонах. Просто в цих справах найкраще збереглися документи”, – зазначив Конрад Ренькас, голова “Товариства кресовян”, організації, яка за рік зібрала матеріали на тисячу шістсот позовів по реституції.

Відзначається, що за своєю формою і змістом вимоги позивачів та їх історії різні. Хтось хоче компенсацію за використання, хтось – виплату збитків від неотриманого прибутку через конфіскації засобів виробництва, а хтось – просто прагне повернути свою вотчину.

“Серед власності, наприклад, житловий будинок з прилеглими господарськими будівлями і дванадцять гектарів сільськогосподарських угідь в смт. Мельниця-Подільська Борщівського району Тернопільської області, орієнтовна вартість – шістдесят тисяч доларів. Житловий будинок, корисною площею в шістдесят три квадратних метри, з прилеглою жерстяній майстерні з ділянкою для будівництва в тисячу двісті квадратних метрів в Ковельському районі Волинської області (близько сімдесяти восьми тисяч доларів плюс компенсація) “- говорить громадський працівник.

Також польська сторона зацікавлена в поверненні колишнього панського господарства в Рівненській області з тринадцятьма з половиною гектарів землі вартістю в шістдесят сім тисяч доларів і двох житлових будинків в Києві з компенсацією за експлуатацію мідного рудника в Харківській області, вартість яких оцінюється в півтора мільйона.

“Всі ці позови стали можливі з закінченням дії мораторію на торгівлю землею на Україні (1 січня 2017 року) і зняття Єврокомісією обмежень на володіння землею в зарубіжних державах”, – пише видання.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: