П’ятниця у Тернопільській спеціалізованій школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов відтепер «Successful Day» – День вільного спілкування англійською мовою. Таке рішення прийняв учнівський парламент «Лідер». Як розповіла директор школи Надія Будій, з цією пропозицією усі із задоволенням погодились, оскільки таким чином буде стимул розмовляти англійською – і дітям, і вчителям, і батькам. А ще планується, що в такі «Успішні дні» на перервах по шкільному радіо звучатимуть англомовні пісні. Члени парламенту запропонували підібрати улюблені музичні композиції учнів і таким чином створити відповідну фонотеку, – пише Тернопільська липа.
– Тепер щоп’ятниці у нашій школі лунає лише англійська мова, – стверджує Надія Будій, – і це, погодьтеся, дуже відповідає спеціалізованій школі.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині чоловік забив односельця до смерті і побіг до священника
- Тернопільщина оплакує воїна Олега Боднарчука
Разом із тим, важко сказати, що лише англійській тут надають перевагу. Так, день європейських мов, з нагоди якого у школі провели свято учні 6-А класу, яскраво довів, що і німецьку, і французьку, і польську, і італійську діти знають, розуміють чи хоча б добре розрізняють з-поміж інших. Принаймні, із завданнями впізнати країну за картинкою того чи іншого визначного місця і скласти англійською її назву з літер, продовжити прислів’я різними мовами, почути, яка саме мова звучить у пісні, назвати різними мовами предмет, зображений на малюнку, шестикласники впоралися чудово.
– Організовуючи такий захід, спочатку ми думали, що дітям буде важко, адже від них вимагалося орієнтуватися щонайменше у п’яти європейських мовах, – каже класний керівник 6-А класу, вчитель англійської Анжела Чорна. – Однак нам із колегами – Аллою Мирославівною та Ольгою Федорівною та, звичайно, нашими шестикласниками, все вдалося, і конкурс пройшов весело, жваво, цікаво та динамічно.
Залучили до свята також і одинадцятикласників – учнів 11-В класу. Саме вони вели програму, працювали як асистенти, але найголовніше – були членами журі. З їх допомогою серед трьох команд і було визначено, хто у 6-А має глибші знання про країни, хто краще знає прислів’я, а хто більше орієнтується у європейських мовах. Саме у таких номінаціях учасникам і було вручено грамоти.
– Важливо, щоб діти пізнавали світ, різні мови, розрізняли їх на слух, – говорить заступник директора школи з питань вивчення іноземних мов Надія Розум. – Адже чим більше діти знають мов, тим краще для них. Звичайно, англійська – їхня робоча мова, нею вони завжди з легкістю спілкуватимуться, куди б не потрапили, разом із тим, розуміючи, якою іноземною мовою людина до них звертається, їм простіше буде ідентифікувати її з країною, з якої вона походить, – особливостями, традиціями, способом життя.
На думку Надії Олегівни, такі заходи, де звучать різні іноземні мови, є для учнів дуже важливими. Це стимулює дітей читати додаткову літературу, дізнаватися щось нове, відкривати для себе не лише мову, але й культуру тієї чи іншої країни. А дух боротьби, робота в команді, які так яскраво були продемонстровані на Святі європейських мов, давали можливість учасникам вчитися працювати згуртовано, діяти спільно, приймати важливі колективні рішення і, разом із тим, брати відповідальність на себе.
Олена Лайко