Відповідне розпорядження підписав голова обласної державної адміністрації Степан Барна, – повідомляє прес-служба ТОДА.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Згідно з розпорядженням, пам’ятні заходи спрямовані на вшанування учасників національно-визвольних змагань, виховання поваги до героїчного минулого українського народу.
Нагадаємо, що гора Лисоня стала знаною на українських землях як місце героїчної слави і болючих втрат Українських Січових стрільців. У серпні-вересні 1916 року тут відбулися запеклі бої між російською армією з одного боку та полком УСС і австро-угорськими бойовими загонами – з іншого. Ціною великих втрат легіону Січових стрільців вдалося прорвати оточення і вийти до Бережан.
Нині на вершині Лисоні височить Хрест скорботи і слави. На мармурових плитах викарбувані імена полеглих.